Українські виробники не можуть налагодити постачання крохмалю на зовнішні ринки

Це пов’язано із тим, що ціни на цей продукт в Україні вищі, ніж на експортному ринку. До того ж, якість вітчизняного крохмалю залишається невисокою , і він не витримує конкуренції.

За оцінками Української асоціації виробників картоплі, сукупно українські заводи виробляють 10 тис. Тонн крохмалю на рік. Цього недостатньо навіть для внутрішнього ринку. Щоб перекрити потребу, нам самим доводиться закуповувати продукт в Румунії та Білорусі.

Однак, спроби продати крохмаль на зовнішній ринок були. Зокрема, компанія «Вимал» намагалася зайти зі своїм товаром на ринок ЄС в рамках виділеної Україні квоти на безмитний експорт. В результаті в компанії побачили, що картопляний крохмаль не витримує конкуренції з європейським, переважно польським і балтійським. У нього і якість звичайно була вища, і ціна нижча, - повідомляють Діалоги.

В 2017-18 маркетинговому році експорту картопляного крохмалю України практично не здійснювалося. Підтримати крохмальний сегмент могли б державні дотації на обладнання і техніку – на рівні хоча б 30%. А також – програма закупівлі крахмаловмісних сортів картоплі за прийнятними цінами. Зараз же на виробництво крохмалю в Україні йде 5-6% картоплі. Для порівняння, в Німеччині цей показник становить 44%.

Як повідомляв Соцпортал, в Україні стали вирощувати більше грецьких горіхів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Противозачаточные контрацептивы влияют на либидо: где правда, а где домысел

Существует мнение, согласно с которым противозачаточные контрацептивы влияют на либидо....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Экс-президент УЭФА арестован за коррупцию

Бывший президент Союза европейских футбольных ассоциаций Мишель Платини был арестован по подозрению в коррупции, сообщает Mediapart....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Штаб ООС: російські найманці та колаборанти били по ВСУ, 1 поранений

У зоні ООС російські найманці та колаборанти били по позиціях ВСУ 34 рази, застосувавши важке озброєння....

Загрузка...
Загрузка...