Уркзалізниця витратила 7 мільярдів на закупівлю обладнання по завищеним цінам

Філія «Пасажирська компанія» ПАТ «Українська залізниця» 3 липня за результатами тендеру замовила ТОВ «Секур Інтеграція» систем відеонагляду на 7,40 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч у пасажирські вагонні депо по всій Україні поставлять 100 комплектів системи відеоспостереження виробництва компанії «Guangzhou Cantonk Corporation Ltd.» (Китай) у 2018 році по 74 тис грн., складові частини яких із цінами перераховано нижче. Прес-центр «УЗ» писав, що відеокамери встановлять із двох боків коридору вагона та в тамбурі, а монітор для спостереження знаходитиметься в службовому купе провідника.

За даними «Наших грошей», ціни реєстраторів і камер можуть бути завищені у кілька разів.

Наприклад, купольні камери AHD Tecsar AHDD-15F2M-A-MOB з мікрофоном і дальністю інфрачервоного підсвічування 15 м купили по 3 550 грн. В інтернет-магазинах подібні купольні камери AHD Tecsar AHDD-20F2M-A-out без позначки MOB, яка означає захист від вібрації для використання у транспорті, з мікрофоном та більшою дальністю ІЧ-підсвічування 20 м продавали вчетверо дешевше – по 836 грн. Таким чином захист від вібрації підняв ціну камер у чотири рази. У чому полягає цей захист – поролонових подушечках, чи ще якихось елементах – невідомо, у тендерній документації про це немає жодних даних.

При цьому переможець включив у детальний опис товару фотографію не пропонованої ним камери AHD Tecsar AHDD-15F2M-A-MOB, а зовсім іншої камери MD2AH28-IR6.

Також дуже високою є ціна на 7-дюймові монітори (TFT LCD, 800×480 RGB) – 9 958 грн. за штуку. За таку ціну можна придбати монітори з учетверо більшою діагоналлю (наприклад 27″ Dell UltraSharp).

Найдорожче у комплекті коштують відеореєстратори – по 39 916 грн. за штуку. Звичайні відеореєстратори коштують у п’ять разів дешевше – від 7 до 10 тис грн.

Ціна угоди на 25 нижча від очікуваної вартості закупівлі у 7,52 млн грн. Гарантійний строк становить два роки, строк оплати – місяць після поставки.

Засновником столичної фірми «Секур Інтеграція» є Петро Івасюк, а директором – Олег Костовський. Останній у 2015 році йшов у Житомирську райраду від ВО «Свобода».

Єдиним конкурентом було ТОВ «Смарт Сіті Технолоджі» Андрія Погорєлова.

Натомість шість інших фірм не допустили до торгів через технічну невідповідність товару, відсутність документів на підтвердження стосунків з виробником, документів виробника про якість товару, чинних сертифікатів відповідності або гарантійних листів про надання нових сертифікатів відповідності до закінчення строку дії старих. Це були ТОВ «Науково-виробниче підприємство Телсис», ТОВ «Інженіринг-Аналітика», ТОВ «Українські новітні телекомунікації», ТОВ «Пєрун», ТОВ «Інформаційно-технологічна компанія «Хатіс» і ПП «Кластер-Плюс».

Відхилена «Інженіринг-Аналітика» намагалась поскаржитися в АМКУ на дискримінацію, але завантажила документ без квитанції про оплату, тож адмінколегія не стала розглядати скаргу. Скаржник заявляв:

«роздільна здатність камери була безпідставно змінена з 720p на 1080р, що значно обмежує кількість учасників, що можуть запропонувати дане обладнання. Також у змінах внесена інформація про розміщення боксу у кабіні машиніста, що технічно є неможливим та вводить в оману потенційних учасників, що спричинить помилки в розрахунках при подачі тендерних пропозицій».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Киев установил сразу два температурных рекорда

Из-за резких перепадов температуры в столице было зафиксировано сразу два рекорда....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​"Мольба о бесчувствии": мультимедиа и мода на территории искусства

В Киеве презентуют проект художницы Яны Ланде и модного дома SophyG "Мольба о бесчувствии"....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​За яких умов українських фермерів можуть позбавити земельних паїв

Якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, його автоматично вв....

Загрузка...
Загрузка...