Стало відомо, хто винен у масовій смерті українських бджіл

Держпродспоживслужба опрацювала понад 80 зразків і з них у 53% підтверджувалася наявність хімічних речовин.

Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, передає kurkul.com з посиланням на АgroРolit.comю

Як відомо, пасічники втратили 100-120 млн грн через загибель 35-40 тис. бджолосімей, внаслідок використання аграрними господарствами неякісної агрохімії.

Очільник відомства вважає, що проблема є і вона комплексна.

- Потрібно почати з того, що Інструкція щодо утримання бджіл (Інструкція щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл, прийнята у 2001 р.) застаріла. У ній є норми щодо висоти паркану, кольору вуликів і багато інших, які зараз навряд чи виглядають реалістичними. Наші спеціалісти працюють над пропозиціями до інструкції і якщо не буде підтримки від експертів, ми самі зможемо вийти з пропозиціями щодо спрощення цього документу, — сказав він.

Також Володимир Лапа зауважив, що потрібно спростити процес отримання дозвільної документації.

- Зараз є реєстрація пасіки й отримання паспорта. Можна було б обмежитися реєстрацією і веденням реєстру, в якому відзначати дату ветеринарних оглядів. І тоді не треба цей папірець, а в публічному реєстрі усі зможуть бачити інформацію про пасіку. Я про це згадую, тому що більшість пасік – незареєстровані. У нас ускладнені бюрократичні процедури, тож коли пасічники дивляться на інструкцію, вони розуміють що її не виконають, а запрошувати ветеринарного спеціаліста на пасіку не дуже приємно в такому разі, — наголосив він.

Володимир Лапа вважає, що на рівні закону має бути визначено, що с/г підприємство повинно повідомити органи місцевого самоврядування про те, що воно обробляє поля.

- Надавати потрібно таку інформацію: я буду обробляти поля таким препаратом, такою діючою речовиною, таку територію, відстань, період, за таким методом (повітряний чи трактором). Зараз норма рамкова і слабо здатна досягти цілі, яка за нею була. Тому ми готуємо законодавчі пропозиції щодо більш детальної регламентації: що треба надавати й кому, і якщо інформація надається в органи місцевого самоврядування, то повинен бути обов’язок посадових осіб останніх інформувати зареєстрованих бджолярів. Я сподіваюся, коли ми змінимо ці накази та інструкцію, кількість зареєстрованих пасік збільшиться, — сказав він.

Раніше Соцпортал розповідав про те, як в Еквадорі бджоли атакували футболістів під час матчу

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Загрузка...

Це може бути цікавим

Ученые показали, как спутник расплавляется в земной атмосфере

Европейское космическое агентство опубликовало видео эксперимента, проведенного в рамках программы «Чистое пространство» в Немецком аэрокосмическом центре в Ке....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Гройсман активно готовится к выборам в Верховную Раду

Владимир Гройсман активно ведет подготовку к выборам в парламент....

Загрузка...
Загрузка...