На Миколаївщині російська мова більше не регіональна

Статус регіональної мові країни-агресора був наданий Миколаївської облрадою на виконання скандального мовного закону Ківалова-Колесніченка.

Нині ж, Миколаївським окружним адміністративним судом задоволено позов першого заступника прокурора Миколаївської області про визнанняпротиправним та нечинним рішення Миколаївської обласної ради від 07.09.2012 №4 «Про реалізацію вимог Закону України «Про засади державної мовної політики» у Миколаївській області.

Так, оспорюваним рішенням обласної ради у 2012 році з метою реалізації Закону України «Про засади державної мовної політики» визнано, що на території Миколаївської області поряд з українською мовою як державною діє російська мова як регіональна та до неї застосуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов, - повідомляє прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Водночас, Конституційним судом України у лютому поточного року вказаний закон визнано таким, що не відповідає Конституції України. Рішення та висновки, ухвалені Конституційним Судом України, є обов’язковими та остаточними.

Відповідно до ст. 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова.

Оскільки обласною радою самостійно не вживались заходи до приведення рішення у відповідність з чинним законодавством, перший заступник прокурора області звернувся до суду з позовом про визнання нечинним рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної.

Суд погодився з доводами прокурора, визнавши протиправним та нечинним рішення Миколаївської обласної ради.

Як повідомляв Соцпортал, у ЄС ввели нові санкції проти Росії через Керченській міст.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Порошенко решил подать в суд на 1+1

Действующий президент Украины Петр Порошенко подает в суд на телеканал 1+1 "за систематическую ложь" и "дезинформацию", которые, по мнению Порошенко, наносят ущерб ег....

Це може бути цікавим

Українці не хочуть купувати огірки

Попри те, що ціна на огірки в магазинах поступового знижується, українці все одно не поспішають їх купувати у значних обсягах....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

В столице мужчина погиб занимаясь в фитнес-клубе

На столичной Троещине мужчина умер в ходе занятий в фитнес-зале....

Загрузка...