Cтало відомо, що буде, якщо не спати

Надлишок сну загрожує рядом захворювань, включаючи серцево-судинні і діабет.

- Але і хронічне недосипання теж пов'язують із серцево-судинними захворюваннями, а ще — депресією, ожирінням і навіть пошкодженням мозку, передає @terytoriya14.

Що ж буде, якщо не спати зовсім? Після першої безсонної ночі в мозку людини активізується мезалімбічна система, що викидає в кров дофамін. Від цього людина стає енергійніша, позитивніша і активніша в плані сексу. Це добре? Далі буде гірше. Спочатку в мозку одна за одною відключаються структури, відповідальні за прийняття рішень і оцінку їхніх наслідків. Підсумок — зниження самоконтролю. Втома бере своє, і швидкість реакції сповільнюється все більше, а разом з нею послаблюються і функції сприйняття навколишнього світу.

Після двох безсонних ночей в організмі людини порушується метаболізм глюкози і робота імунної системи. Після трьох безсонних ночей можуть з'явитися галюцинації.

Найбільш тривале позбавлення сну в рамках наукового експерименту тривало 264 години або 11 днів. Продовжувати експеримент не стали зі зрозумілих причин. Але що ж встигли з'ясувати вчені? На їхнє здивування, після 11 днів без сну людина стала лише розсіяніша і дратівливіша, насилу сприймала навколишній світ. Але ніяких наслідків для організму це не мало. У медичному плані всі органи працювали нормально, не було ні ушкодження мозку, ні психічних розладів. Варто пам'ятати, однак, що на цьому експеримент закінчився. Тому немає ніякої гарантії, що при його продовженні здоров'ю людини не було б завдано непоправної шкоди.

Адже експерименти на щурах показали, що після двох тижнів позбавлення сну у бідних тварин наступала смерть. Втім, впевненості в тому, що причиною смерті стала відсутність сну, а не стрес від постійного пробудження, у вчених немає. Можливо, світло на цю проблему проллє вивчення фатального родинного безсоння — рідкісного генетичного захворювання мозку, при якому людина страждає від важкого розладу сну. По суті, вона страждає від безсоння, яке веде спочатку до галюцинацій, потім — до розладу психіки, а потім і до смерті. Незважаючи на те, що кількість хворих таким видом безсоння не перевищує ста чоловік — середній термін життя після настання захворювання становить не більше 18 місяців. У міру прогресування безсоння один за іншим перестають працювати внутрішні органи. Іншими словами, хоча недосипання не рівнозначне швидкій смерті, тривале позбавлення сну відіб'ється на організмі негативно і може навіть призвести до летального результату.

Раніше Соцпортал розповідав про те, що вчені вперше виявили істоту без мозку, яка може спати.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ученые нашли кусок исчезнувшего континента

Ученые из США нашли в Индийском океане обнаружили загадочные породы, которые содержат кварцит....

Це може бути цікавим

У Києві чоловік вистрілив матері в живіт: названа причина

Причиною, через котру киянин вистрілив матері у живіт стала необережність....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Хулігани порізали намети одного з кандидатів у президенти. Постраждала агітаторка

У Миколаєві невідомі халу гани напали на декілька агітаційних наметів одного з кандидатів у президенти....

Загрузка...