Вчені знайшли найстарішу бібліотеку Німеччини

На думку археологів, вона була побудована римлянами 1800 років тому.

На фундамент старовинної будівлі в центрі Кельна будівельники натрапили під час робіт зі зведення нового суспільного центру протестантської церкви. Перші уламки стіни були знайдені ще минулого року, повідомляє Урядовий кур'єр з посиланням на Deutsche Welle.

Спочатку вважалося, що споруду використовували для громадських зібрань. Однак, за словами одного з учасників розкопок Маркуса Тріра, експерти були сильно здивовані «незвичайними нішеподібними заглибленнями» в стіні, в яких, імовірно, зберігалися книги і сувої.

Археологи порівняли фрагменти знайденої споруди з описами будівель в інших стародавніх містах, зокрема в античному Ефесі, розташованому в сучасній Туреччині. Після проведеного дослідження вчені прийшли до висновку, що руїни, виявлені на центральній площі Кельна, є залишками найстарішої в Німеччині бібліотеки. Як припускають вчені,будівля мала розмір 20 на 9 метрів і була двоповерховою, але згодом другий поверх зруйнувався. На думку Тріра, в бібліотеці зберігалося кілька тисяч сувоїв. Нині розкопки на цій ділянці тривають. Те, що залишилося від стародавньої бібліотеки, буде інтегровано в нову будівлю церкви.

Як повідомляв Соцпортал, будову Сонячної системи змінила блукаюча зірка.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ко Дню святого Николая дети - льготники в Киеве получат выплаты

Киевская власть планирует выделить 10,5 млн грн....

Це може бути цікавим

Жителей Оболони просят не пользоваться водой из-за промывки труб

В Оболонском районе Киеве будут проводить профилактическую промывку водопроводных труб....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Первый коммерческий электросамолет совершил испытательный полет

Первый в мире коммерческий електросамолет ePlane совершил 15-минутный испытательный полет....

Загрузка...