РФ побудує спеціальне судно для Азовського моря

У червні відбулася закладка першого корпусу морського судна спеціального призначення проекту 14400.

Нове судно призначено для підготовка екіпажів вертольотів палубної авіації та відпрацювання перспективних авіаційних комплексів корабельного базування, у тому числі і безпілотних.

28 червня 2018 року, на підприємстві «Судоремонтно-судостоительная корпорация» (м. Городець, Нижньогородська область) відбулася закладка морського спеціального судна проекту 14400 для потреб ВМФ Росії (закладний №1440). Проект розроблений ЦКБ «Балтсудопроект». Точних тактико-технічних характеристик на сьогодні не відомо, але очікується, що довжина складе 67 м а ширина – 13 м. Загальна вартість побудови складатиме близько 2 млрд російський рублів. Очікуваний час будівництва має скласти півтора роки.

Окрім підготовки екіпажів палубних вертольотів, на судні очікується випробовування різноманітних авіаційно-технічних засобів забезпечення польотів та радіоелектронних засобів управління авіацією. Також, спеціалізоване тренувальне судно дозволить не залучати бойові кораблі для підготовки екіпажів палубної авіації.

На сьогодні, основними російськими корабельними вертольотами є протичовнові та пошуково-рятувальні версії Ка-27 а також транспортно-бойові Ка-29. Також, Росія розробляє перспективну заміну радянським зразкам під шифром «Минога», а також проводить дослідження серед перспективних безпілотних проектів.

Як повідомляють російські профільні ЗМІ, ймовірно, буде приписано до 859-го Центру бойової підготовки та переучування льотного складу морської авіації ВМФ Росії, який базується у Ейську. У складі Чорноморського флоту Росії є 6 кораблів які здатні нести палубні вертольоти.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Вчителям нараховуватимуть зарплату за новим принципом

Чим більше учнів, тим вища зарплата - Гончарук Новацію планують запровадити вже наступного року, тоді виплати прив'яжуть до кількості учнів....

Це може бути цікавим

​Вирус папиломы может привести к раку – онколог

Вирус папилломы человека – самая распространённая вирусная инфекция половых путей, которая в 70% случаев может привести к раку шейки матки....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Подмосковье теперь живет Король Лев

Родители новорожденного оказались людьми с чувством юмора Настоящий Король Лев на днях появился на свет в одном из подмосковных перинатальных центров....

Загрузка...