РФ побудує спеціальне судно для Азовського моря

У червні відбулася закладка першого корпусу морського судна спеціального призначення проекту 14400.

Нове судно призначено для підготовка екіпажів вертольотів палубної авіації та відпрацювання перспективних авіаційних комплексів корабельного базування, у тому числі і безпілотних.

28 червня 2018 року, на підприємстві «Судоремонтно-судостоительная корпорация» (м. Городець, Нижньогородська область) відбулася закладка морського спеціального судна проекту 14400 для потреб ВМФ Росії (закладний №1440). Проект розроблений ЦКБ «Балтсудопроект». Точних тактико-технічних характеристик на сьогодні не відомо, але очікується, що довжина складе 67 м а ширина – 13 м. Загальна вартість побудови складатиме близько 2 млрд російський рублів. Очікуваний час будівництва має скласти півтора роки.

Окрім підготовки екіпажів палубних вертольотів, на судні очікується випробовування різноманітних авіаційно-технічних засобів забезпечення польотів та радіоелектронних засобів управління авіацією. Також, спеціалізоване тренувальне судно дозволить не залучати бойові кораблі для підготовки екіпажів палубної авіації.

На сьогодні, основними російськими корабельними вертольотами є протичовнові та пошуково-рятувальні версії Ка-27 а також транспортно-бойові Ка-29. Також, Росія розробляє перспективну заміну радянським зразкам під шифром «Минога», а також проводить дослідження серед перспективних безпілотних проектів.

Як повідомляють російські профільні ЗМІ, ймовірно, буде приписано до 859-го Центру бойової підготовки та переучування льотного складу морської авіації ВМФ Росії, який базується у Ейську. У складі Чорноморського флоту Росії є 6 кораблів які здатні нести палубні вертольоти.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Купюри 5 і 10 гривень теж замінять монетами

У Нацбанку анонсували введення в обіг на території України монет номіналом 5 та 10 гривень....

Це може бути цікавим

Киян попередили про зміни у роботі декількох автобусів

Сьогодні через проведення продуктового ярмарку декілька київських автобусів тимчасово змінять маршрути руху....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Українська кіберполіція "взяла слід" російських хакерів

Кіберполіція встановила російських хакерів, які розсилали фейкові листи від імені А....

Загрузка...