Вчені розшифрували старовинний папірус про сексуальний голод у жінок

За оцінками фахівців давньоримському документу більше двох тисяч років. А з’ясувати що ж на ньому написано намагалися більше 400 років.

Експерти зі швейцарського Базельського університету розшифрували 2000-річний давньоримський папірус. Він розкриває погляд античних мислителів на жіночу сексуальність.

Над документом працювали науковці починаючи із XVI. Він списаний обох боків і важко піддавався перекладу. Тепер з'ясували, що це трактат про те, що відбувається з жінками, які відчувають сексуальний голод.

Науковці застосували ультрафіолетове та інфрачервоне світло. Завдяки цьому з'ясували, що документ є насправді кількома сторінками папірусу, які склеїлися разом. Розділили з допомогою спеціального інструмента. Після цього змогли розшифрувати текст, - повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Daily Mail.

Професор античної історії Базельському університеті Сабіна Хюбнер називає відкриття сенсаційним. Більшість записів містять листи, рецепти та медичні документи. Робота присвячена "істерично апное". Це теорія, яка говорить про "блукаючу матку". Вона переміщується тілом і викликає у жінки емоційні сплески. Найсильніший цей ефект у самотніх жінок.

Ймовірним автором трактату є античний лікар Гален.

Як повідомляв Соцпортал, вчені знайшли невідомий вид динозавра-броненосця.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В сети запустили динамическую карту распространения китайского коронавируса

Группа исследователей запустила карту распространения вируса 2019-nCov в реальном времени....

Це може бути цікавим

Прострочені ліки: ​як повернути товар до аптеки

Існує точний Перелік товарів належної якості, що не підлягають обміну/повернення, з підстав, зазначених у 9-й статті Закону України «Про захист прав споживачів», за....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Киеве пятый месяц ищут 23-летнего парня

23-летнего Денис Гуменного пятый месяц ищут родственники....

Загрузка...