Науковці самотужки спробували добути вогонь

Антропологи вирішили вивчити кремнієві інструменти, якими користувалися неандертальці для обробки м’яса, дерева, кісток і шкіри.

Про це інформує "Український інтерес".

Для цього вони взяли 59 інструментів з 14 стоянок середнього палеоліту у Франції. Науковці самі спробували добути вогонь і розглянули під мікроскопом сліди від ударів на своїх інструментах.

- Відмінність на інструментах дослідників та неандертальців підтвердило, що останні використовували один інструмент для різних цілей і в тому числі для розпалювання багаття. Найчастіше неандертальці використовували вогонь, і навіть оксид марганцю для кращого горіння, але чи збирали вони вогонь з природних пожеж чи вміли розпалювати його самі, залишається спірним питанням, - пише видання.

Дослідники прийшли до висновку, що сліди на неандертальських інструментах найбільше схожі саме на сліди від видобутку вогню за допомогою піриту. Використовуючи великі опуклі поверхні своїх знарядь, неандертальці могли ефективно отримувати іскри навіть маленьким шматочком піриту. До того ж багатофункціональний інструмент зручно було носити з собою.

Соцпортал повідомляв, вчені знайшли предків сучасних змій.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мосийчук подал в суд из-за Марша равенства

Народный депутат от "Радикальной партии" Игорь Мосийчук подал иск в Окружной административный суд с требованием запретить проведение Kyiv Pride....

Загрузка...

Це може бути цікавим

У Омбудсмена рассказали, как в интернате издеваются над детьми

Представители Секретариата Уполномоченного ВР по правам человека посетили Верхнеднепровский детский дом-интернат №2 и обнаружили там вопиющее нарушение прав де....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве погиб Дмитрий Тымчук

По его словам, Тымчук нанес себе смертельное ранение во время чистки наградного пистолета....

Загрузка...
Загрузка...