В Україні існує проблема - безкарність за жорстоке вбивство тварин

Нещодавно жителі столичного мікрорайону Теремки стали свідками масової гибелі качок. За словами киян, жертвами жорстокого вбивства стали 90 % птахів, які жили у місцевому парку.

- Причинами таких трагедій може бути дуже багато факторів. Приміром, розчистка території під забудову незаконними злобудовниками шляхом знищення фауни. Крім того, жорстокість людей та їх впевненість, що за вбивство тварин їм нічого не буде. Можу пригадати лише один випадок, коли справа була доведена до суду, але досі триває – це справа по шкуродеру Олексію Святогору, але і той отримав поки лише домашній арешт, що не заважає йому розгулювати супермаркетами, – коментує ситуацію депутат Київради від ВО «Батьківщина» Марина Кочур.

На жаль, випадки зі жорстоким поводженням та вбивством тварин в Україні непоодинокі. Зокрема, нещодавно у Миколаєві у Центрі захисту тварин вбили 150 собак. А днями у Харкові злодії проникли в нежилий приватний будинок та вбили там котів, яких доглядали волонтери.

Марина Кочур впевнена, що протидіяти такій жорстокості можна, але для цього треба прикладати надзусилля та об’єднуватися волонтерам, активістам і простим людям, які бачать на власні очі факти насилля чи вбивства.

- Реальна проблема саме в тому, що осіб, які вчиняють злочин – жорстоке поводження з тваринами – їх насправді не притягають до відповідальності, гірше того, поліція не завжди реагує на виклик. А справа Святогора у суді завдяки зоозахисникам, які проводять акції протесту, тримають справу в публічному обговоренні, долучають ЗМІ, депутатів та відомих людей, – стверджує Марина Кочур.

За її словами, вирішити ряд питань, що стосуються тварин, може прийняття законопроекту 6598, який лежить у ВРУ. Це зміни у статтях 16-24 Закону України "Про захист тварин від жорстокого поводження". Наприклад, зараз згідно діючого законодавства в Україні дозволена евтаназія для безпритульних тварин. Тобто ці тварини, якщо не знайдеться господар, через 7 днів можуть бути приспані. А в зазначеному законопроекті евтаназія як метод вирішення проблеми з безпритульними тваринами – заборонена.

Також цим законопроектом введеться заборона на утримання великих хижих тварин у непризначених для цього місцях. Наразі така ситуація є у місті Хмельницькому – у вольєрі утримують двох бурих ведмедів.

У столиці питаннями захисту тварин займається Комунальне підприємство «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Однак Марина Кочур має негативне враження від цієї організації: «Направляла до директора цього закладу 2 депутатські звернення щодо стерилізації та вакцинації безпритульних тварин, проте безрезультатно – двічі отримала відписки. Сподіваюся, що проблема лише в тому, що підприємство нове і в процесі налагодження роботи. Інакше доведеться підіймати питання відповідності керівництва займаній посаді».

Раніше, як передавав Соцпортал, стало відомо, скільки у Києві безпритульних тварин.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Исследователи опровергли миф о вреде чистоплотности для иммунитета детей

Распространенное мнение о том, что детям позволительно пренебрегать нормами гигиены для формирования здорового иммунитета оказалось необоснованным....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Середньовічні методи катування у 2019

Боротьба над людським насильством ведеться, але безрезультатно....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Украинские дизайнеры на мировых подиумах. ПАРА SOLO: история успеха

У ваших коллекций есть единый стиль? Для кого вы шьете? Создаем одежду для подростков и молодых девушек ,женщин модную одежду по новейшим мировым трендами....

Загрузка...
Загрузка...