Супрун розповіла, що робити, якщо покусала собака

Сказ - вірусна, смертельна інфекція, яку можна попередити вакцинацією. Людям вірус сказу передається при укусі заражених тварин, при чому у 99% випадків джерело інфікування - собаки.

Про це повідомила в. о. глави Міністерства охорони здоров'я України Уляна Супрун у Facebook.

- Інкубаційний період сказу триває 1-3 місяці, але може варіюватися від тижня до року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу. Сказ завжди смертельний. Проте правильна та своєчасна допомога до розвитку захворювання дає 100% шанс врятуватися, - каже Супрун.

Міністерство охорони здоров'я закупило і передало в регіони понад 39 тисяч доз вакцин для профілактики сказу. Ці вакцини вироблені у Франції, мають сертифікат якості GMP та є прекваліфікованими ВООЗ. Їх використовують для вакцинації людей, якщо є підозра, що тварина може бути заражена збудником сказу.

- У регіонах також наявні препарати - антирабічні імуноглобуліни/сироватки. Це препарати, що вводяться разом з вакциною проти сказу, якщо є підтвердження, що тварина заражена вірусом. Як гуманітарна допомога в Україні наявні 14 060 доз антирабічних імуноглобулінів (станом на 1 липня). Україна також цьогоріч вперше буде закуповувати ці препарати на державному рівні, - зазначила головний медик країни.

Як повідомляв Соцпортал, Супрун розповіла, чи потрібно робити операцію при грижі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Нейросеть от Google стала лучше понимать украинский язык

Нейронная сеть Google BERT, способная распознавать предложение и его составные части в поисковых запросах, пополнился более чем 70 языками....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Нацбанк оновив правила випуску та користування платіжними картками

Оновлені правила мають спонукати банки покращувати рівень обслуговування споживачів та власників банківських карток....

Загрузка...