Створено душову кабінку, в якій ніколи не закінчується вода

Диво-душову кабінку розробив Мердад Маджубі зі Швеції.

- Та, правду кажучи, на її створення розробника надихнули аж ніяк не земні проблеми, а… марсіанські, - зауважив автор tokar.ua.

Ще студентом він проходив стажування у Космічному центрі NASA імені Ліндона Джонсона. Хлопець працював над програмою «Марс», одним із напрямів якої була розробка варіантів колонізації Червоної планети. Головна проблема — спартанські умови, з якими неминуче стикнуться піонери.

- Ідея подорожей у космосі дуже приваблива. Та якщо вам скажуть, що ви будете носити підгузки і вже ніколи не зможете сходити в душ, я певен, ви двічі подумаєте, перш ніж спакувати валізи», — зазначав Маджубі в інтерв’ю.

У NASA вже був фільтр, який не тільки очищував воду після миття, а й навіть перетворював сечу на придатну для пиття рідину. Коли Мердад залишив космічне агентство та повернувся до рідної Швеції, він вирішив створити власну версію цього фільтра.

Так з’явилася душова кабінка, у якій рециркулює десь 5-10 л. Вода очищується у міру надходження, тобто майже миттєво. Під час миття зберігається до 90% H2O. Статистику використання можна відстежити через спеціальний додаток.

Зазвичай таку систему встановлюють під час будівництва або ремонту ванної кімнати.

Наразі душова кабінка коштує 2500 $. Та Мердад Маджубі робить все можливе, аби знизити вартість до 700-1000 $. Тоді його пристрій зможе потрапити на ринки країн, що розвиваються.

За словами Мердада, він та його компанія, яка має назву Orbital Systems, отримують багато питань щодо того, як працює система:

- Вода справді чиста? А якщо подзюрити?» — питають мене. Та відповідь у нас одна, незалежно від умов: «Вода дійсно чиста».

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Крещатике пропали кусты можжевельника

На столичном Крещатике опустели клумбы, в которых вместо погибших каштанов высадили кусты можжевельника....

Це може бути цікавим

В Киеве задержали мошенников, обманывавших пенсионеров

В столице на Куреневке задержали группу аферистов, которые обокрали минимум десять людей, включая пенсионеров....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

На Русановке мужчина избивал прохожих женщин

В Киеве на Русановке задержали мужчину, который нападал на женщин....

Загрузка...