Науковці дослідили, про що співає мушля

Якщо прикласти мушлю до вуха, почуєш море. Мабуть, кожен з нас у дитинстві вірив у це. Та потім приходило розуміння, що насправді морські раковини – це не спеціальні капсули, які зберігають звуки.

Про це пише "Репортер".

Але що це за звук, який ми чуємо? Відповідь менш містична.

- Звук порожньої мушлі, прикладеної до вуха, утворюється завдяки відлунню звуків у навколишньому середовищі, – пояснює професор наук про Землю та планети з Каліфорнійського університету Герат Вермейдж.

Цей ефект утворюється не лише у мушлях. Подібний звук можна почути у порожніх чашках або пляшках – будь-яка посудина з отвором.

- Коли навколишній шум відбивається від твердої поверхні мушлі, деякі частоти посилюються. Не важливо, тримаєте ви біля вуха мушлю або порожню пляшку, яка ніяким чином не пов’язана з океаном, ви почуєте звук моря у результаті феномену, який називається “резонанс”, – розповідає аудіолог і доцентка університету Св. Іоанна, що у США Шруті Дешпанде.

Таким чином мушля представляє собою резонансну порожнину, яка посилює деякі звукові частоти навколишнього шуму і послаблює інші. Також існує думка, що звук, який ми чуємо, – це посилений звук потоку крові через кровоносні судини. Але вчені також поставили під сумнів це припущення, зазначивши, що звук не змінюється або не посилюється при прикладені мушлі до вуха, а також при інших змінах пульсу або артеріального тиску.

Як повідомляв Соцпортал, вчені з'ясували, що померлі усвідомлюють факт власної смерті.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Корабль, описанный Геродотом, найден в Египте

Корабль, описанный историком Древней Греции Геродотом, был найден подводными археологами в реке Нил, в Египте....

Це може бути цікавим

Ученые назвали способ предотвратить заболевания сердца

Ученые из Китая пришли к выводу, что быстрые прогулки один или два раза в неделю существенно снижают риск сердечно-сосудистых заболеваний, а так же рака и инсульта....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

В Киеве жестоко убили бойца АТО

В Киеве произошло жуткое убийство - молодого бойца АТО 1996 года рождения нашли в квартире с многочисленными ножевыми ранениями....

Загрузка...