Супрун розповіла, чи потрібно робити операцію при грижі

Робити операцію при грижі в міжхребцевих дисках у більшості випадків не варто.

Про це в. о. глави Міністерства охорони здоров'я України написала на своїй сторінці у Facebook.

- Доказова медицина свідчить, що більшість гриж дисків поперекового відділу хребта зникають спонтанно, тобто самі по собі. І це природний процес в організмі людини. Таке явище має назву резорбція, тобто розсмоктування. Натомість, оперувати міжхребцеві грижі - досить популярна практика "лікування" в Україні. Хоча необґрунтоване хірургічне втручання на хребті дуже небезпечне, адже може більше нашкодити, ніж вилікувати пацієнта, - каже Уляна Супрун.

За її словами, деякі центри й клініки пропонують різного роду “авторські” методики, які начебто допоможуть позбавитись грижі міжхребцевого диска без оперативного втручання. В такій рекламі можуть навіть демонструватися знімки МРТ до і після лікування з коментарем на кшталт “ось бачите, пройшло 7 місяців і грижі немає“.

- Насправді, це не означає, що ці альтернативні методи спрацювали. Просто пацієнти заплатили за те, що природа зробила сама, - резюмувала головний медик країни.

Як повідомляв Соцпортал, Супрун пояснила, чому не потрібно виводити шлаки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Україна продовжує зменшувати експорт цукру

У лютому цього року Україна поставила на зовнішні ринки майже 35 тисяч тонн цукру....

Це може бути цікавим

Для ВСУ из Канады передали около полсотни автомобилей

Из Канады для Вооруженных сил Украины предоставили более 50 единиц автомобильной техники представители учебно-тренировочной миссии операции UNIFIER....

Автоновости

Дивіться, що пишуть

В Кабмине рассказали, как вернуть украинцев, которые работают за границей

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман считает, что индустриальное развитие Украины и создание новых рабочих мест позволит вернуть украинцев из-за границы....

Загрузка...