Поля окупованого Криму поливатимуть стічними водами

Із-за посухи у кримські вчені розглянули можливість використання очищених каналізаційних стоків для зрошення полів на півострові.

Про це повідомляє kurkul.com з посиланням на Ru.krymr.com.

- Потрібна кількість, якої може вистачити на 30-40 тис. га крапельного зрошення. І тоді ми б вирішили питання і овочевого виробництва, і розвитку садівництва, і виноградарства. З'явилася б вода, яку ми не у Боженьки просимо, а самі можемо після себе, очистивши її, дати на поля... Вода повністю придатна для поливу,— заявив в.о. директора Інституту сільського господарства Криму Володимир Паштецкій.

Для очищення стічної води випробовують розробку російських вчених з Сибіру. Як стверджують автори проекту, обладнання очищає каналізаційні стоки і робить їх придатними для поливу.

Експериментують на полі з цукровим буряком, який вирощують не для їжі, а для насіння. Частину грядок поливають водою зі свердловини, другу — очищеними стоками, а третю — мішаною водою. Результати досліджень будуть відомі наприкінці року. Торік буряк, який поливали стічними водами, містив забагато нітритів. Вчені ж переконані, що для технічних культур мінерали не страшні.

Проте експерти не радять використовувати стічну воду для поливу, бо можливі неспрогнозовані наслідки.

- Поля просто будуть отримувати величезну кількість органіки непотрібної, і, отже, процеси йтимуть в різних неконтрольованих напрямках, — розповів фахівець Світового центру даних з геоінформатики та сталого розвитку Сергій Гапон.

Раніше Соцпортал розповідав про те, що звільнені Крим і Донбас чекають децентралізація, а не автономія.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Монетизация субсидий. Кого лишают выплат

И если летние субсидии - это приятный бонус, то в зимний период, в связи с отопительным сезоном, для многих они становятся жизненно важными....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Діти врятували 10-річну дівчинку від наруги: гвалтівника затримано

У Маріуполі діти врятували 10-річну дівчинку від наруги, а правоохоронці затримали гвалтівника....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...
Загрузка...