«Нафтогаз» знову подав до суду на російській «Газпром»

Цього разу позов стосується перегляду ціни на транзит російського газу територією України. Окрім цього українська сторона вимагає компенсації у сумі 11 мільярдів доларів.

Сьогодні НАК «Нафтогаз України» подала до Стокгольмського арбітражу позов з вимогою переглянути тариф на транзит за контрактом з ПАТ «Газпром». Контракт на транзит між Нафтогазом та Газпромом дозволяє сторонам вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню. У своєму рішенні від 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж з процедурних причин відхилив вимогу Нафтогазу щодо перегляду тарифу. Таким чином, вимога Нафтогазу про перегляд тарифу по суті залишилась невирішеною, - повідомляє Департамент з корпоративних комунікацій НАК «Нафтогаз України».

У березні 2018 року Нафтогаз направив Газпрому запит щодо перегляду тарифу та ініціював переговори відповідно до контракту. Підставами для запиту були істотні зміни на газовому ринку Європи, зокрема правил встановлення тарифів на транзит, після підписання контракту в січні 2009 року, а також невідповідність тарифу європейському рівню. Газпром зайняв на переговорах неконструктивну позицію, змусивши Нафтогаз звернутися до арбітражу, як передбачено контрактом. Нафтогаз вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року і попередньо оцінює свої грошові вимоги у 11,58 млрд дол. без урахування відсотків.

Як повідомляв Соцпортал,у Нацбанку розповіли, що буде з доларом після траншу МВФ.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Пожар в одесском колледже: преподавательница и спасатель посмертно удостоены звания Героя Украины

Они удостоены ордена "Золотая Звезда"Преподаватель высшей математики и информационных дисциплин Одесского колледжа экономики, права и гостинично-ресторанного би....

Це може бути цікавим

​В Украине 23 телеканал с сегодняшнего дня стали платными

Для владельцев «спутниковых тарелок» с сегодняшнего дня станут платными 23 украинских телеканала....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Украине суд отменил повышение пенсионного возраста для ряда категорий

Горняки, водители троллейбусов и доярки попадают под решение Конституционного суда Украины об отмене повышения пенсионного возраста....

Загрузка...