Свободівцю, який приніс до школи гранатомет, що призвів до загибелі жінки, скасували вирок

Апеляційний суд Чернігівської області скасував вирок до 6 років позбавлення волі волонтеру антитерористичної операції (АТО), активісту партії "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" Віталію Курачу за випадковий підрив гранатомета в школі в селі Ріпки Чернігівської області, в результаті якого 1 людина загинула і 2 було поранено.

Про це йдеться в ухвалі суду від 19 червня, передають Українські Новини.

Зазначено, що апеляційні скарги подав підсудний, інвалід 3-ї групи, і його адвокати.

Вони просили суд скасувати вирок від 21 березня 2016 року, яким підсудного визнано винним за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами), ст. 264 (недбале зберігання зброї і боєприпасів) Кримінального кодексу, і виправдати у зв'язку з недоведеністю в його діях складу зазначених злочинів.

Захист волонтера стверджує, що суд першої інстанції розглянув справу з суттєвими порушеннями, не встановив мотиви підсудного, не взяв до уваги, що корпус відстріляного гранатомета було привезено виключно для шкільного музею.

Також суд першої інстанції не перевірив показання Курача про наявність дозволу керівника добровольчого батальйону ОУН на вивезення із зони АТО корпусів відстріляних гранатометів.

- (Підсудний) вважає, що після передачі відстріляного корпуса гранатомета до Ріпкинської школи №2 припинилося і зберігання ним цього предмета. Доказів, які б свідчили про його передачу на тимчасове зберігання або з іншою метою, не встановлено. Він не брав на себе будь-які обов'язки з контролю за подальшим поводженням з цим предметом на території школи, і не мав вільного доступу до нього, - сказано в тексті судового рішення.

Крім того, суд взяв до уваги такі пом'якшувальні обставини як, зокрема перебування на утриманні малолітньої дитини, позитивні характеристики з місця проживання і від громадських організацій, наявність грамот і подяк від імені голів обласних управлінь Служби безпеки України та поліції в Чернігівській області.Апеляційний суд постановив скарги підсудного задовольнити і скасував вирок.Апеляційний суд також повернув справу на повторний розгляд до суду першої інстанції.

Як повідомляли Українськi Новини 18 лютого 2015 року 1 співробітниця школи в селі Ріпки Чернігівської області загинула і 2 було поранено через вибух гранатомета, принесеного волонтером Курачем в шкільний музей.

Нагадаємо, у українського політв'язня в Росії раптово погіршився стан здоров'я.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Людям пришлось разнимать осьминога и орлана: ВИДЕО

В Канаде орлан напал на осьминога, но сам чуть не оказался его жертвойВ одном из рыбных хозяйств в Ванкувере белоголовый орлан попытался напасть на осьминога....

Це може бути цікавим

Пиво из новогодних елок

5 центов с каждой "новогодней" бутылки идут на посадку нового дерева Год назад отель Hyatt Regency Amsterdam и пивоварня Lowlander начали собирать выкинутые праздничные елки....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Экоактивистка Грета Тунберг временно прекращает свою деятельность

Она просто хочет отдохнутьПо ее словам, ей нужен отдых после длительных кампаний по защите окружающей среды....

Загрузка...