Більшість українців проти особливого статусу для окупованого Донбасу

4 липня об’єднання аналітиків та журналістів “Кальміуська група” презентувало результати соціологічного опитування українців з 14 квітня по 2 травня 2018 року з питань реінтеграції Донбасу.

Про це йдеться в розсилці групи.

На підставі отриманих даних аналітики запропонували варіант активізації процесу перемовин в “мінському форматі”, що дозволить Україні продемонструвати прихильність до виконання міжнародних домовленостей та може полегшити становище громадян України, що мешкають на непідконтрольній території.

Переважну підтримку громадян України мають ідеї повернення соціальних виплат для мешканців непідконтрольних територій (більше 60% респондентів). Підтримку більшості українців має ідея введення міжнародної адміністрації та миротворців ООН на територію непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей (більше 60%). Наразі ці кроки можуть стати стратегічними цілями державної політики, а суспільне сприйняття даних ідей прискорити відновлення державного суверенітету. Полегшення процедури отримання соціальних виплат для мешканців непідконтрольної території та просування в напрямку підготовки до введення міжнародної адміністрації дозволить Україні виступати драйвером і навіть взяти на себе лідерство у Мінському процесі та підтвердить відданість міжнародним домовленостям.

- 75% всіх респондентів очікують впродовж цього року на діалог та мирні переговори задля припинення конфлікту на Сході України, – розповів Олексій Мацука, голова «Громадського ТБ Донбасу», під час презентації.

20% українців переконані, що міжнародний контингент на Донбасі ніяк не вплине на розв’язання конфлікту. 13% респондентів вважають, що це погіршить ситуацію на Сході України.

- Є групи громадян, які скептично ставляться до можливості позитивного впливу міжнародних інструментів. Українській владі необхідно використовувати ось це критичне сприйняття, яке є у суспільстві, для того, щоб проговорювати з суспільством деталі чи певні подробиці таких ініціатив. Дуже важливо продумати всі елементи і пояснити суспільству, як може бути у разі досягнення зовнішньо-політичного консенсусу щодо тимчасових адміністрацій чи миротворчих місій, – зазначив Олександр Клюжев, аналітик громадської мережі «ОПОРА».

67% українців не згодні на особливі політичні умови тимчасово окупованих територій з Росією та вважають цей варіант неприйнятним. Думки щодо надання окупованим територіям особливого статусу автономії після законних виборів розділилися навпіл: 48% українців вважають цю ідею неприйнятною, така ж кількість респондентів вважає такий варіант прийнятним.

- На Донбасі найбільше, з моєї точки зору, проявилася подвійна сутність громадської думки. Для Донеччини і Луганщини автономний статус тимчасово окупованої територій виглядає прийнятним для 60% мешканців підконтрольної Україні території. У той же час, для 64% прийнятний виглядає діаметрально-протилежний варіант – обмеження повноважень для цих територій, – зауважила Марія Золкіна, аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Серед основних рекомендацій для українського уряду на цей рік – спрощення процедури соціальних виплат для населення, що проживає на тимчасово окупованій території.

- Порада органам української влади – спростити процедуру верифікації громадян України, що мешкають на окупованих територіях, для отримання виплат, усунути дискримінаційні бар’єри та максимально дебюрократизувати процес отримання платежів громадянами в окупації, – зазначив Віталій Сизов, аналітик «Донецького інституту інформації». Окрім цього, Україна має зайняти проактивну позицію у питанні «миротворців» на Донбасі.

Раніше Соцпортал розповідав проте, що на міжнародному Каннському кінофестивалі відбувся прем'єрний показ стрічки "Донбас" українського режисера Сергія Лозниці."

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У лікарні помер активіст з Бахмута Артем Мирошниченко, якого побили за українську мову

Український активіст та волонтер з Бахмута Артем Мирошниченко помер у лікарні після того, як його жорстоко побилиЯк повідомляє “Новинарня“, про це в п’ятницю, 6 г....

Це може бути цікавим

В Україні можуть прийняти новий Трудовий кодекс

Хоча урядовий проект ще не оприлюднено, одна ряд ЗМІ називають його таким, що буде дискримінувати найманого працівника....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​Президент нагородив військовослужбовців ООС

Володимир Зеленський нагородив військовослужбовців ООС, присвоїв військові звання та почесні найменування військовим частинам....

Загрузка...