Авіаперевізники виплачуватимуть компенсації за затримку рейсів, - депутат

Пасажирам компенсуватимуть до 600 євро за затримку рейсу більш ніж на 3 години.

Про це в блозі на “Лівому березі” написав заступник голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв. За його словами, відповідний законопроект вже зареєстровано у парламенті. Сергій Алєксєєв відзначив, що в Україні давно стоїть питання адаптації вітчизняного законодавства у сфері авіаперевезень до європейського, де передбачена компенсацію пасажирам за затримку рейсу.

- В Повітряному кодексі передбачена грошова компенсація за скасування рейсу, однак за затримку рейсу така компенсація відсутня. При цьому не можливо знайти жодних аргументів, щоб обґрунтувати такий різних підхід до пасажирів затриманих та скасованих рейсів, - сказав він.

Крім того, за словами Сергія Алєксєєва, виплата компенсацій у разі затримки рейсу відповідає практиці Європейського суду Справедливості, який вже ухвалював рішення з цього приводу.

- Тому ми зареєстрували законопроект, що має виправити цю несправедливість. Проект вносить зміни до Повітряного кодексу України і передбачає грошову компенсацію пасажирам за затримку рейсу на три години і більше, як це уже діє для скасованих рейсів», - пояснив він суть 8548 законопроекту Про внесення змін до статті 106 Повітряного кодексу України (щодо адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу)
Пропонується, що в разі затримки рейсу на понад 3 години кожному пасажиру авіаперевізник має відшкодовувати 250 євро - для рейсів дальністю до 1500 кілометрів; 400 євро - для рейсів дальністю від 1500 до 3500 кілометрів та 600 євро - для рейсів дальністю понад 3500 кілометрів. Разом з тим, за словами Сергія Алєксєєва, перевізник не зобов'язаний виплачувати компенсацію, якщо він може підтвердити, що причиною скасування рейсу була дія непереборної сили або надзвичайна ситуація, якій не можна було запобігти, навіть якби було вжито усіх заходів. «Ухвалення цих змін сприятиме захисту прав споживачів, підвищить рівень надання послуг в сфері пасажирських повітряних перевезень та покращить чесну конкуренцію серед авіаперевізників,- переконаний народний депутат.

Нагадаємо, українців попередили про небезбеку курятини.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Журналісти йдуть з каналу ZIK через Медведчука

Телеканал ZIK почали залишати журналісти через нового власника, якого пов'язують з одіозним Віктором Медведчуком....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Новое антивозрастное средство испытали на людях: способно замедлить возрастные изменения

Новое антивозрастное средство испытали на людях - способно замедлить и даже обратить вспять возрастную потерю мышечной массы....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

ОСС: СБУ викрили контрабанду паливно-мастильних матеріалів на Луганщину

Співробітники СБУ разом з воїнами ЗСУ викрили контрабанду паливно-мастильних матеріалів на Луганщину з Росії....

Загрузка...
Загрузка...