Астрономам вдалося зафіксувати як народжується планета

Вперше в історії вченим вдалося зафіксувати образ планети-немовляти. Вона народжується з газопилового диску, що оточує зірку PDS 70.

Помаранчевий карлик PDS 70 розташований на відстані 113,4 пса або 370 світлових років від Землі. Виявлену екзопланету назвали PDS 70b, - повідомляє Свідок з посиланням на Європейську південну обсерваторію.

Астрономів привернула увагу новонароджена зірка, яку оточував диск із газу і пилу, а борода в газопиловому диску натякала на те, що там активно формується як мінімум одна планета.

Чорний круг у центрі зображення закриває світло від зірки, щоб краще розглянути хмару з газу і пилу навколо. Яскрава куля поруч – новонароджена планета PDS 70b.

Теорія свідчила, що планети формуються із частинок, що зіштовхуються одна з одною і формують в остаточному підсумку планету. Ця теорія дійсно підтвердилася завдяки спостереженням.

Зірка PDS 70 мала кілька особливостей, які зробили її ідеальним кандидатом для пошуку новонароджених екзопланет: протопланетний диск цієї зірки досить широкий, що охоплює радіус близько 130 астрономічних одиниць (відстань між Землею і Сонцем становить 1 а.о., а до пояса Койпера – 50 а . е.), а сам помаранчевий карлик має масу, точно таку ж, як у Сонця, до того ж він не дуже яскравий, що добре підходило для спостереження з коронографом.

Таким чином, використовуючи фільтри коронографа і поляризації, команда виявила дуже велику планету, що обертається в протопланетному диску PDS 70 і залишала за собою темний слід. Планета-немовля, найімовірніше, все ще перебувє в процесі накопичення матеріалу.

Як повідомляв Соцпортал, вчені припускають, що у "водних світах" в життя є шанс.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Монетизация субсидий. Кого лишают выплат

И если летние субсидии - это приятный бонус, то в зимний период, в связи с отопительным сезоном, для многих они становятся жизненно важными....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Засуджених довічно жінок визнають не "особливо небезпечними"?

Жінки, засуджені до довічного позбавлення волі, мають відносно низький ступінь суспільної небезпеки, через що застосування до них довічного позбавлення волі є над....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Агресивний чоловік кидався на поліцейських з сокирою: його затримали

На Київщині затримано чоловіка, який напідпитку накинувся з сокирою на поліцейського охорони....

Загрузка...
Загрузка...