Активісти закликають Уряд захистити рибалок в Азовському та Чорному морі від Росії

Про це йдеться у Відкритому Звернення Асоціації рибалок України до центральних органів влади «Безпечне мореплавство. Ні піратству!».

Асоціація рибалок України висловлює серйозне занепокоєння напруженою обстановкою, яка є сьогодні на Чорному та Азовському морі, у зв'язку з затриманнями ФСБ РФ українських рибалок. Якщо терміново не почати робити зусилля по нормалізації безпеки рибного морського промислу, ситуація може вийти з під контролю, що призведе до непередбачуваних наслідків. На даний момент є реальна загроза свободі та життю рибалок що ведуть промисел в українських водах Азовського моря. У будь-який момент вони можуть бути захоплені прикордонниками ФСБ Росії. Такі дії суперечать і грубо порушують всі норми міжнародного і морського права, зокрема Конвенцію ООН з морського права. Але, тим не менш вони сьогодні мають місце.

Факти: 3.5.2018 року рибалки з Очакова: Новицький Віктор Валентинович, Калиниченко Сергій Євгенович, Скрипник Руслан Валерійович, Блок Олег Васильович, Отічко Геннадій Іванович вийшли в Чорне море на рибальській мотофелюгі ЯМК-0041 для здійснення промислу камбали калкан. На наступний ранок вони були затримані російськими прикордонниками і відбуксируванні до Криму, за нібито браконьєрський промисел риби в економічній зоні Російської Федерації. За даними Державної прикордонної служби України їм інкримінують цілу низку злочинних дій, а саме: порушення державного кордону Російської Федерації, браконьєрство і навіть ... тероризм.

11.05.2018 о 6.00 надійшла інформація від місцевого населення про не повернення з моря двох осіб, а саме Палько Миколи Миколайовича та Луценко Олексія Геннадійовича, які 10.05.18 о 5:30 на мпз Амур ЯЗП-2911 (приписаний до об'єкту базування №87) вийшли в море з території бази відпочинку «Іскра» Бердянської коси, напрямком 130—132° від шпиля Бердянської коси на відстань 11—24 км. Останній час коли працював їх мобільний телефон 18:36 10.05.18. Родичами отримано повідомлення що Палько М.М та Луценко О.Г. затримані ФСБ РФ та знаходяться в м Єйськ.

З огляду на характер і тяжкість висунутих нашим рибалкам звинувачень, а так же специфіку російського судочинства, можна очікувати, що нашим землякам може загрожувати перспектива бути засудженими на багато років і відбувати покарання в Росії. Статистика вироків російських судів щодо громадян України свідчить саме про таку сумну перспективу ...

Хочемо нагадати, що Азовське море має важливе значення для вітчизняного рибного промислу. У 2017 році на водоймах України було виловлено 81 875 тонн риби, з яких 37 537 тонн було спіймано на Азовському морі (на Чорному морі - 5 253тонни).

На даний момент на морі не ведеться активний промисел внаслідок нерестової заборони. Фактично все літо буде проводитися епізодичний меліоративний прибережний лов. Але з 15 серпня всі українські рибопромислові судна вийдуть на промисел бичка, який в основному ведеться в виключній (морській) економічній зоні України. Вони все можуть стати легкою здобиччю для прикордонної служби ФСБ РФ. Так само необхідно відзначити, що традиційно лов хамси проводиться переважно на виході з Керченської протоки, що створює додаткову небезпеку для наших вітчизняних рибалок. (У 2017 році було виловлено понад 2 000 тонн хамси).

ЗАКЛИКАЄМО органи Центральної влади, зокрема: Міністерство закордонних справ України, Державної прикордонної служби України, Державне агентство рибного господарства України терміново створити Робочу групу по розробці шляхів розв’язання даною ситуації, з обов’язковою участю в неї представників профільних громадських організацій та рибопромислових підприємств Азовського та Чорного моря.

Міністерство закордонних справ України прописати покрокові дії, які необхідно виконати для звільнення наших рибалок з полону, підтримати їх і домогтися як найшвидшого звільнення і повернення на Батьківщину. Всі заходи проводити максимально відкрито і гласно, підключаючи до них профільні громадські організації. Тісно взаємодіяти в цьому питанні зі ЗМІ.

Державної прикордонної служби України забезпечити безпечне рибальство вітчизняних рибалок на Азовському та Чорному морі. Провести зустрічі та Кругли столи з рибалками Азовського та Чорного моря.

Державне агентство рибного господарства України спільно з Державною прикордонною службою України повинно розробити та розповсюдити серед рибалок на Азовському та Чорному морі Рекомендації «10 перших кроків якщо ви зіткнулися з піратством». Провести на місцях роз'яснювальну роботу серед працівників рибо добувних компаній що виловлюють рибу на Азовському та Чорному морі.

****

- Сьогодні спостерігається затишшя з боку ФСБ РФ на Азовському і Чорному морі. Але, воно оманливе. Під час Чемпіонату світу з футболу Росія не хоче привертати до себе міжнародну увагу негативного характеру. Але як тільки Чемпіонат закінчиться, як знову наші вітчизняні рибалки опиняться в зоні ризику, і їх в будь-який момент можуть заарештувати і потягти в води сусідньої держави.Тому у наших чиновників є час почати інтенсивно шукати шляхи вирішення проблеми безпечного рибальства в Чорноморсько-Азовському басейні. На жаль сьогодні не спостерігається активності з їх боку у вирішенні цього питання ... - йдеться у зверненні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Ученые говорят, что щедрость может быть заразной

На первый взгляд может показаться, что щедрость не имеет эволюционного смысла, а наиболее выгодная стратегия поведения — эгоизм....

Це може бути цікавим

На морском дне обнаружили рыбу, которая целиком состоит из рта

Представители команды морских исследователей The Nautilus Team запечатлели создание, чт состоит практически целиком из одного рта....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Умер бывший премьер-министр Украины

В Черниговской области в возрасте 89 лет скончался бывший премьер-министр Украины, политик и общественный деятель Виталий Масол....