Юлія Тимошенко: вибори до Верховної Ради України мають відбуватися за новим законом

Зламати олігархічну модель управління країною можна лише за умови впровадження виборів за партійними списками.

Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина»:«За 26 років ми, на жаль, так і не розірвали цей зв’язок махрової корупції, використання країни через політику. У нас є шанс. І «Батьківщина» серед тих, хто хоче цю систему змінити»

Про це Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила в прямому ефірі телеканалу «ICTV».

Юлія Тимошенко зауважила, що кланова модель правління країною тримаєтьсяна мажоритарних округах. Саме тому, на її переконання, потрібно прибрати ганебну мажоритарну складову з виборів до парламенту, а вибори до Верховної Ради України мають відбуватися за пропорційним принципом (партійними списками).

Фракція «Батьківщина» голосуватиме за такий Виборчий кодекс, яким пропонується відмовитися від змішаної системи виборів і запровадити пропорційну систему виборів.

Лідер партії «Батьківщина» зазначила, що нині є чинною змішана система виборів, коли 50% складу парламенту формується за партійними списками, а 50%– обирається на мажоритарних округах і нагадала, що повернення до неї відбулося за сприяння Віктора Януковича.

Юлія Тимошенкотакож вказала на основні вади ідеї про зниження прохідного бар’єру для партій до 2%:

  • кланиможуть перегрупуватися і через штучні партії, які будуть створені перед виборами, зайти до парламенту;
  • країна втратить шанс викорінити олігархів з влади.

В свою чергу, заступник керівника фракції «Батьківщина», народний депутат Сергій Соболєв заявив в інтерв‘ю журналістам в кулуарах парламенту про те, що Верховна Рада України не налаштована розглядати важливі для країни та людей закони.

На думку Сергія Соболєва, на поточному тижні навряд чи будуть ухвалені:

  • постанова про затвердження нового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК);
  • закон про вибори (до якого внесено понад 4 000 поправок);
  • закон про Антикорупційний суд (оскільки лише у середу, 16 травня, почне засідати профільний Комітет ВРУ, який розглядатиме понад 2 000 поправок).

Також, Сергій Соболєв нагадав, що ключове питання, на розгляді якого наполягає фракція «Батьківщина» невідкладно, – це створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування фактів корупції в НАК «Нафтогаз». Ігнорування розгляду цього питання, переконаний політик, призведе до подальшої монополізації галузі, підняття тарифів і скасування субсидій.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Выявлена новая польза рыбы и овощей

Ученые Университета Кертина в Австралии выяснили, что употребление большого количества рыбы и овощей уменьшает риск рассеянного склероза....

Це може бути цікавим

Учёные доказали, что пчёлы и осы могут запоминать лица людей

При этом, как показали эксперименты зоологов, насекомые делают это так же, как и люди, - запоминают лицо целиком, а не конкретные его элементы....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Літнього чоловіка підозрюють у розбещенні 6-річної дівчинки

50-річного мешканця Рівненської області взяли під варту на 60 діб....