Не робіть трудящім нерви! У Кривому Розі вимагали зарплатні в 1000 євро

У Кривому Розі пройшла першотравнева демонстрація за участі кількох сотень робітників найбільших індустріальних підприємств регіону та активістів, що приїхали їх підтримати.

Робітники металургійного гіганта "Арселор Міттал" та інших металургійних і гірничодобувних підприємств вимагали забезпечити достойні умови праці, відмовитися від аутсорсингових схем, які впроваджують з метою економії на працівниках, і підняти зарплату до 1000 євро — що, за словами робітників, є нормальною європейською платнею за їхню працю.

В Незалежній профспілці гірників України наголошують, що саме цю суму вони отримували до 2014 року. Ціни залізної руди на міжнародних ринках з тих пір не змінилась, отже платити низькі зарплати дозволяє саме стан українського ринку праці. У свою чергу експерти ГО "Соціальний рух" підкреслюють, що значна частина прибутку металургійних гігантів виводиться у офшори. Тож, кошти недоотримують і шахтарі, і бюджет країни.

В ході акції лунали гасла: Не робіть трудящим нерви, а платіть по 1000 євро! Гроші Арселору - трударям, а не в офшори! Шахаря Сухої Балки - 1000 євро мінімалку! Протестувальники також несли плакати "1000 євро замість тисячі слів","Чесні працівники - за чесну зарплату", "1000 кишень - один офшор".

У разі невиконання їхніх вимог представники профспілок на підприємствах пообіцяли розпочати страйк.

Фото: Політична критика та VECTOR:media

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Украине запретят перевозить пассажиров в автобусах без ремней безопасности

С января 2019 года запрещается перевозка пассажиров в автобусах, которые не оборудованы ремнями безопасности....

Це може бути цікавим

Назван самый опасный мост Киева

Директор аналитико-исследовательского центра Институт города Александр Сергиенко заявил, что самым опасным мостом в Киеве можно считать мост Кирпы (Дарницкий мос....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Стало известно, переедет ли Шумахер на Мальорку

Представительница семьи семикратного чемпиона мира в "Формуле-1" Михаэля Шумахера Сабина Кем опровергла информацию о том, что семейство переедет на Мальорку....