Об’єкти Чорнобильської зони можуть стати частиною світової спадщини ЮНЕСКО

Історичні місця, де 1986 року працювали ПуСО (пункти дезактивації техніки): «Рудня-Вересня», «Лелів», «Копачі», село Копачі (останні вцілілі будівлі), бетоноперевантажувальний вузол, який використовували при будівництві «Саркофагу», рудий ліс (місце першого потужного радіаційного викиду), стела «ПРИП'ЯТЬ», місто Прип'ять, ставок-охолоджувач ЧАЕС, колишній секретний об'єкт «Дуга-1» – це далеко не повний список місць, які потенційними кандидатами на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Саме ці локації 17 квітня вивчали учасники виїзного семінару «Чорнобиль та Світова спадщина ЮНЕСКО: реалії та перспективи», організованого компанією "ЧОРНОБИЛЬ ТУР" та Асоціацією чорнобильського туризму.

Представники Міністерства екології та природніх ресурсів, Міністерства АПК, Департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі, влади та громад Іванківського та Поліського районів, Національного комітету ІКОМОС, Національної туристичної організації України, науковці, фахівці та експерти з питань культурної спадщини, збереження будівель та конструкцій, історичного туризму, меморіалізації, представники ЗМІ з цікавістю слухали детальну розповідь директора з науки і розвитку "ЧОРНОБИЛЬ ТУР", голови Асоціації чорнобильського туризму Сергія Мирного про кожну з локацій.

- Для когось Чорнобильська зона – місце найбільшої техногенної катастрофи в історії людства. Для когось – найпопулярніша туристична дестинації в Україні. Для когось – місце пам'яті та глибокої поваги. Для нас це ще й територія, де розташовано дуже важливі об'єкти, які треба зберегти та залишити для наступних поколінь. Ми сподіваємося, що внесення до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО цьому сприятиме, – зазначив Сергій Мирний.

Виконавчий директор Українського національного комітету ІСОМОS (Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць) Олена Сердюк та голова правління Інституту демократії імені Пилипа Орлика, Почесний президент ICOMOS Микола Яковина запропонували розпочати процес деталізаії кожного з цих об'єктів.

Раніше стало відомо, що телеканал HBO збирається зняти п'ятисерійний серіал, в основі сюжетом якого буде події Чорнобильської катастрофи у 1986 році.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Фастове рецидивист убил своего сожителя-пенсионера

Пенсионер упрекал того за то, что не платит за жилье Правоохранители задержали ранее судимого уроженца Винницкой области, который убил своего 62-летнего сожителя, к....

Це може бути цікавим

Когда зарплата хорошая: глава "Укрзализныци" задекларировал почти 10 млн. грн. зарплаты за год

На протяжении 2018 года Евгений Кравцов ежемесячно получал около 800 тысяч гривенОб этом свидетельствуют данные из Единого государственного перечня деклараций лиц, ....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Кличко назвал даты открытия метро на Виноградаре

Мэр Киева Виталий Кличко посетил строительство метро на микрорайон Виноградарь и заверил, что работы идут строго по графику....

Загрузка...