​Виставка українських художників відкрилась у Музеї Людвіга в Будапешті

Проект українського сучасного мистецтва вперше представили в європейському музеї

5 квітня відкрилась виставка «Перманентна революція» - перша велика презентація українського сучасного мистецтва в європейському музейному просторі.

Організатори: Музей Людвіга у Будапешті та Zenko Foundation.

Більше трьохсот гостей із різних країн приїхали привітати наших художників на відкриття знакового для України проекту - директори музеїв, фахівці з сучасної культури та мистецтва, дипломати та арт-критики.

Із урочистою промовою виступила Надзвичайний та Повноважний посол України в Угорщину Любов Непоп, директор Музею сучасного мистецтва – Музею Людвіга в Будапешті Джулія Фабеньї, засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів. Всі спікери підкреслили важливість культурної події для українського мистецького руху та європейського глядача.

Виставка «Перманентна революція» поєднала три покоління художників, які представили знакові твори вітчизняного арту від кінця 80-х до сьогодення.

«Ця виставка є лише частиною, певним зрізом багатовимірної української культури. І я сподіваюсь, що подивившись виставку у вас виникне бажання більше познайомитись із Україною та дізнатись про те, що ще є в її культурі та її сьогоденні», - зазначила пані Любов Непоп Надзвичайний та Повноважний посол України в Угорщину.

«Інтеграція у європейський культурний простір неможлива без живого, безпосереднього контакту із ним. Цей проект є цілісною презентацією українського мистецтва європейському глядачеві. Наша мета – зацікавити та продовжити співпрацю із сильними міжнародними культурними інституціями та спеціалістами», - зазначив засновник Zenko Foundation Зенко Афтаназів.

Виставка вийшла дуже яскравою та емоційною, представлено багато інтерактивних об’єктів, інсталяцій, документальні та концептуальні фото-проекти, живопис.

Учасники проекту:

APL315, Пьотр Армяновський, Сергій Братков, Анатолій Бєлов, Артем Волокітін, Станіслав Волязловьский, Вова Воротньов, Жанна Кадирова, Гліб Катчук та Ольга Кашимбєкова, Алевтина Кахідзе, Борис Кашапов, Аліна Клейтман, Тарас Ковач, Дар’я Кольцова, Марія Куликовська, Юрій Лейдерман та Ігор Чацкін, Микола Маценко, Борис Михайлов, Роман Михайлов, Роман Мінін, Євген Нікіфоров, Нацпром (Олег Тістол та Микола Маценко), Сергій Петлюк, Ігор Петров, Олексій Радинський, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Степан Рябченко, Арсен Савадов, Олексій Сай, Василь Цаголов, Олександр Чекменьов, Давид Чичкан, Мітя Чуріков, Микита Шаленний, OpenGroup, SzuperGallery (Сузанна Клаузен та Павло Керестей).

Куратори проекту - від імені Музею Людвіга - директор музею Джулія Фабеньї, від імені Zenko Foundation - Аліса Ложкіна та Костянтин Акінша.

Виставка буде експонуватись у музеї 06.04.-24.06.2018

Виставка організована у співпраці із Budapesti Tavaszi Fesztival.

Проект за підтримки: Peter und Irene Ludwig Stiftung, Embassy of Ukraine to Hungary, Emberi Eroforrások Minisztériuma, MUPA Budapest, UTICO, Ost-West Express.

Про Музей Людвіга – Музей сучасного мистецтва (Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum) в Будапешті.

Музей Людвіга в Будапешті – одна з центральних європейських інституцій сучасного мистецтва. Один із дванадцяти музеїв по всьому світі заснований фондом Людвіга(Peter und Irene Ludwig Stiftung), Музей Людвіга володіє надзвичайно великою частиною колекції сучасного мистецтва Петера та Ірени Людвігів. В оригінальній експозиції можна побачити твори Пікассо, Роя Ліхтенштейна та Енді Уоргола.

Про Zenko Foundation. Заснована у 2015 році, українська фундація, яка підтримує і розвиває сучасне мистецтво та культуру України. Пріоритетними напрямками роботи Zenko Foundation є: виставкова програма українського сучасного мистецтва у масштабних національних і міжнародних проектах; підвищення інтересу широкого кола глядачів до українського сучасного мистецтва в Україні та за її межами; міжкультурні колаборації у сфері культури та мистецтва; освітня діяльність у сфері культури через поширення та надання у відкритий доступ друкованих видань та онлайн матеріалів про вітчизняних художників та мистецькі процеси нашої країни. В колекції Zenko Foundation – понад 400 творів вітчизняних сучасних художників. З метою культурної децентралізації українського сучасного мистецького руху фундація підтримує мистецькі проекти у різних містах України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На будівництві швидкісної залізниці з Києва до Борисполя розікрали 20 мільйонів гривень

Правоохоронці підозрюють, що на будівництві швидкісної залізниці з Києва до Борисполя розікрали 20 мільйонів гривень....

Це може бути цікавим

Стало известно, когда откроют мост между Крещатым парком и Владимирской горкой

В Киевской городской государственной администрации планируют открыть пешеходно-велосипедный мост между Крещатым парком и Владимирской горкой ко Дню Киева 26 мая....

загрузка...

Автоновости

Дивіться, що пишуть

В Украине отмечают День соборности

Об этом сообщают Новости Киева....