Плату за землю під гаражі можуть зменшити у 10 разів

Депутатська фракція «ВО «Батьківщина» у Київраді підготувала проект рішення Київради про зменшення орендної плати за землю під гаражно-будівельними кооперативами у 10 разів.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської «Батьківщини».

За словами секретаря фракції Тетяни Меліхової, вони пропонують відновити орендну ставку з 1%, як це встановлено з 1 січня 2018 року, до 0,1%. Тобто на рівні земельного податку, який сплачують гаражно-будівельні кооперативи з неоформленим правом користування земельною ділянкою.

- Можна, як завгодно ставитися до існування гаражних кооперативів зважаючи на сьогодення, але для літніх людей гараж є цінністю. Тому київська влада повинна або запропонувати гарну майнову чи грошову компенсацію за їх знесення, або почекати доти, доки місто матиме можливість це зробити. А наразі зважити на те, хто є власниками гаражів і встановити орендну ставку на рівні, який зможе заплатити старенький дідусь зі своєї мінімальної пенсії, – сказала Тетяна Меліхова.

Політик додала, що до неї майже на кожний прийом громадян приходять керівники різних гаражних кооперативів з проханням зрозуміти їхню ситуацію щодо неможливості сплати таких сум і донести цю думку до влади.

Тому столичні «батьківщинівці» підготували проект рішення «Про внесення змін у додаток 10 рішення Київської міської ради від 21 грудня 2017 року № 1043/4050 «Про бюджет міста Києва на 2018 рік».

Вона переконана, що б не говорили колеги з інших фракцій, ніби 1% це і так маленька ставка, Київ має зменшити його до 0,1%.

Представниця «Батьківщини» пояснила свою позицію такими аргументами:

По-перше, в Києві знову існує несправедливе ставлення до ГБК, які мають оформлені документи на право користуватися земельною ділянкою під ними. ГБК з оформленими стосунками з містом мають платити 1% від нормативної грошової оцінки, а ГБК, які не оформили ці документи, платять земельний податок – 0,1% від нормативної грошової оцінки землі.

По-друге, переважна більшість власників гаражів – це літні люди, які зберігають в них старі авто або нажите майно. І вони мають сплачувати 1% від нормативної грошової оцінки. Для них це немалі гроші.

По-третє, власники гаражів мають право приватизувати землю під ними, оскільки кожен житель України може отримати у власність 10 соток землі для будівництва будинку, 11 соток під ведення садівництва та 1 сотку під гараж. Враховуючи високу вартість київської землі, «гаражники» знають, що їм землю все одно не дадуть. А тому вони просять зважати на це при прийнятті рішення і не намагатися за рахунок ГБК суттєво збільшити міський бюджет.

Нагадаємо, у 2017 році завдяки ініціативі фракції «Батьківщина» в Київраді гаражно-будівельним кооперативам було зменшено орендну ставку в 30 разів: з 3% до 0,1% нормативної грошової оцінки.

Тобто на рівні земельного податку, який сплачують ГБК з неоформленим правом користування земельною ділянкою.

Проте 21 грудня 2017 року Київрада прийняла рішення (№1043/4050 «Про бюджет міста Києва на 2018 рік» у додатку №10), яким встановлено річну суму платежу за оренду земельної ділянки для гаражно-будівельних кооперативів в розмірі 1,0% від нормативної грошової оцінки.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

У 2030 році Київ стане більш енергоефективним: в столиці розробляють стратегію

У Києві розробляють енергетичну стратегію до 2030 року з орієнтиром на підвищення енергоефективності та екологічних показниківПро це заявив заступник голови Київс....

Це може бути цікавим

Быть блогером. Спрос на рекламу в сети только растет

Стоимость рекламы у блогеров за 5 лет выросла почти в 50 раз в Facebook и в 12 раз в InstagramПлатформа Izea проанализировала цены на рекламу у инфлюенсеров за 13 лет и пришла к вы....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

У світі відзначають День студента

Це свято сприймають як привід повеселитися, розкрити чи продовжити романтичні стосунки, загалом все те що притаманне для молодого покоління....

Загрузка...