Дискредитація Вілкулом. Збори робітників «АрселорМіттал», які вимагають підвищення зарплатні, видають за політагітацію

27 березня о 17:00 у місті Кривий Ріг відбудеться конференція трудового колективу ПАТ «АрселорМіттал» (БК «Мистецький», вул.Бикова, 2). До адміністрації буде висунуто вимогу суттєвого підвищення зарплати металургам – до 1000 євро.

Якщо представники власника відкинуть вимогу, то це означатиме початок підготовки страйку. Робітники впевнені, що ресурс для підвищення є – продукція «Арселору» реалізується світовими цінами та продається без сплати податків через офшорні компанії. Минулого року страйк на одному підприємстві викликав протести по всьому Кривбасу.

В той же час, як повідомляють активісти Соціального руху, адміністрація завода-гіганта вдається до будних методів.

- Стало відомо, що посадовці підприємства розсилають усім працівникам електронною поштою запрошення на свою «конференцію адміністрації». Окрім того, розклеюються псевдо-анонси про захід у БК, де його зображають як зустріч прихильників депутатів Вілкула та Капліна. Краще б адміністрація витрачала гроші на підвищення зарплат, а не на брудні технології, – вважають у СоцРусі.

Окрім цього, за даним активістів, менеджмент задля дискредитації також апелює до того, що під час мітингу 14 березня лунали ксенофобні заяви, у яких протиставлялись «українці» та «індуси».

- Проте думки екзальтованих політиканів аж ніяк не є думкою самих робітників! Активісти «Соціального руху» вважають неприйнятною таку риторику та сподіваються, що робітники й далі не вестимуться на провокації. Тільки хвиля міжнародної солідарності допоможе здолати жадібність власників. Шовіністична лексика виглядає тим більш безглуздо, коли опір власникам «АрселорМіттал» здійснюєится на різних континентах. У минулі роки гучні протести проти концерну відбулися в Мексиці, Італії та Казахстані, - йдеться в повідомленні.

Як вказано, зараз адміністрація намагається перехопити ініціативу та нав’язати робітникам переговори на власній території (у великій залі нарад). Позицію всіх профспілок без виключення вони назвали «деструктивною» та намагаються розділити робітників та сформовані ними профспілки.

Тим часом, профспілки анонсують свої збори у Будинку культури «Мистецький». Голова Спільного представницького органу профспілкових організацій, діючих на «АМКР» Наталія Маринюк закликала повідомляти про тиск з метою змусити брати участь у заході, організованому адміністрацією. Вона нагадує, що колективний договір гарантує кожному делегату профспілкової конференції право на оплату цього часу.

- Поважайте себе, поважайте свою роботу, поважайте свій колектив!, – заявила профлідерка.

На думку СоцРуху, процес радикалізації робітників зупинити неможливо, тому адміністрація намагається його очолити.

- Показово, що на анонсованому керівництвом компанії заходу взагалі нема питання про висунення вимог до адміністрації! Металургів спонукають просто випустити пар і потім повернутись до роботи. Багатотисячний колектив «АрселорМіттал» демонструє всім українцям приклад справжнього європейського протесту. У перемозі шахтарів та металургів мають бути зацікавлені усі, чия праця є недооціненою, — вважає Соціальний рух.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Офіс великих платників податків назвав найбільш збиткові підприємства України

Більше чверті компаній, що знаходяться на обліку Офісу великих платників податків, в першому півріччі цього року виявилися збитковими....

Загрузка...

Це може бути цікавим

У МОЗ відреагували на обшуки в Національному інституті раку

Як заявляють у поліції, медики установи брали хабарі від громадян, які лікуються від онкологічних захворювань Міністерство охорони здоров’я заявило про готовніс....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Власник будівлі, де горів готель в Одесі, відреагував на трагедію

Власник будівлі, в якій розташований готель «Токіо Стар» в Одесі, Вадим Чорний прокоментував пожежу в готелі, унаслідок якої загинули люди....

Загрузка...
Загрузка...