​Арт з підземки: ONUKA презентує фотопроект на підтримку альбому MOZAЇKA

Спільно з київським метрополітеном і культурним фондом ІЗОЛЯЦІЯ, ONUKA на підтримку нового альбому MOZAЇKA презентувала арт-проект.

Мозаїки для київської підземки — явище звичне. Вони розкидані по станціях, але розглянути їх в звичній міській метушні не так вже й просто. 22 березня всіх їх об'єднав новий лонгплей ONUKA — MOZAЇKA. 10 нових композицій гурту, який за минулий рік в Європі став свого роду візитною карткою України, знайдуть своє логічне продовження в міському метро.

Проект складається з 10 фотографій ONUKA, знятих в київському метрополітені. На фото – Ната Жижченко й саме ті мозаїки. Поруч з кожним знімком — інформація про мозаїку і музику ONUKA, між якими автори експозиції проводять незриму паралель.

Не тільки побачити, а й почути MOZAЇKA, змогли всі, хто скористався метро на станції «Золоті ворота» 22 березня з 12:00 і до півночі.

Фотовиставка ж триватиме до 14 травня 2018 року.

Проект створено за підтримки культурного фонду ІЗОЛЯЦІЯ, що відомий своєю ініціативою SOVIET MOSAICS IN UKRAINE, а також займається дослідженням, захистом й популяризацією мозаїк радянського періоду в Україні.

Ната Жижченко, ONUKA

У метро я буваю досить часто. Це не той випадок, коли я вперше за багато років спустилася до підземку тільки заради проекту. Я дуже люблю проїхатися в порожньому вагоні і під час поїздки подумати про щось своє. Звичайно, я і раніше звертала увагу на мозаїки, розташовані на деяких станціях. Вони — їх головна відмінність і прикраса. Це неймовірні картини, які талановиті скульптори і художники створювали незважаючи на сувору цензуру та гости. Пройшовши стільки десятиліть і не втративши своєїавтентичності, вони і сьогодні виглядають вражаюче. Їх потрібно зберігати і реставрувати, а не знищувати.

Катерина Філюк, куратор арт-проектів фонду ІЗОЛЯЦІЯ:

На початку роботи над проектом Soviet Mosaics in Ukraine мистецтвознавці Олена Червоник і Любов Іллєнко з'ясували, що багато декоративних робот радянських художників-монументалістів не досліджено і не описано мистецтвознавством сучасної України. Хоча мозаїки і є художньою цінністю, як невід'ємний етап самобутнього розвитку українського мистецтва ХХ століття в умовах радянського режиму, як естетична ланка в процесі пошуку свободи творчості і кореляції зі світовими художніми процесами 1960-х і 1970-х років. Саме в монументальних роботах такі автори, як Алла Горська, Віктор Зарецький, Григорій Синиця, Галина Зубченко, Геннадій Марченко, Борис Плаксій мали трохи більше свободи і могли експериментувати. Завдяки цьому маємо цікаву монументальну спадщину, яку необхідно зберігати і досліджувати, а не руйнувати.

Наталка Макагон, прес-секретар Київського метрополітену:

Метро — це не тільки популярний міський транспорт, а й потужна субкультура. Тому ми завжди намагаємося зробити поїздку в ньому не тільки швидкою, але і цікавою. Люди проводять під землею досить багато часу і дуже позитивно сприймають інформацію, що ми їм пропонуємо. Наші пасажири вже звикли до наших галерей і вже навіть запитують про нові експозиції у співробітників станцій. Мені приємно, що зараз ми можемо їм представити проект за участю ONUKA, адже вона входить в топ виконавців, які представляють Україну в світі. До того ж, для нас важливо оберігати метро, в тому числі, і як історичну пам'ятку архітектури.

Побачити проект MOZAЇKA можна в фойє станції метро «Золоті ворота» з 22 березня по 14 травня. Вхід вільний.

* MOZAЇKA — новий студійний альбом ONUKA. Цільне музичне полотно, зібране з сотень дрібних деталей і фрагментів. Через весь альбом проходять два основні лейтмотиви. Перший — особиста історія Нати Жижченко. Її переживання, почуття, спогади. Другий —реакція ONUKA на навколишні події та явища. Кожна пісня альбому — концептуально завершене послання. MOZAЇKA — не просто альбом. Це інтерактивний проект, в якому музика, відео, фото, послання утворюють єдине ціле. Окремі фрагменти складаються для слухача в загальну картину. Тільки там є ключ до розгадки: як же влаштовано Всесвіт ONUKA і чому його влаштовано саме так?

* ІЗОЛЯЦІЯ — неприбуткова платформа сучасної культури, відкрита в 2010 році в Донецьку (Україна) на території колишнього заводу з виробництва ізоляційних матеріалів. 9 червня 2014 збройні представники самопроголошеної «Донецької Народної Республіки» захопили територію ІЗОЛЯЦІЇ, внаслідок чого фонд був змушений переїхати на територію Київського суднобудівного заводу, де продовжує здійснювати культурні проекти, підтримувати соціально активних художників і агентів змін в Києві, Україні та світі, а також виступає ресурсом для міжнародних кураторів, дослідників, митців та інших культурних діячів.

Фото: Юрій Стефаняк

Нагадаємо, у Києві "замінували" PinchukArtCentre.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

23 серпня у Києві відзначатиметься День Державного Прапора

23 серпня біля КМДА традиційно відбудеться святкування Дня Державного Прапора України....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​Премии вместо парада: сколько выплатят украинским военным

Стал известен размер премии, которую оборонное ведомство выплатит военнослужащим вместо парада 24 августа, на День Независимости....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

У старовинному будинку знайшли малюнки творця Маленького Принца

У Швейцарії, у місті Вінтертур, знайшли невідомі малюнки Антуана де Сент-Екзюпері до всесвітньо відомого твору «Маленький принц»....

Загрузка...
Загрузка...