Стівен Хокінг розповів про події до Великого вибуху

Британський популяризатор науки фізик Стівен Хокінг відповів на питання про те, що існувало до Великого вибуху і появи Всесвіту. Про свою точку зору Хокінг розповів в інтерв'ю зі своїм колегою Нілом де Грасс Тайсоном, пише Live Science.

Відповідь Хокінга на питання "Що було до великого вибуху" спирається на теорію, відому як " безмежну пропозицію", або Модель Хартла-Хокінга, яку відомі фізики Джеймс Хартл і Стівен Хокінг запропонували кілька десятиліть тому.

Щоб краще зрозуміти цю теорію, Хокінг пропонує "перемотати назад" розвиток Всесвіту.

-Оскільки ви рухаєтеся назад в часі, для вас Всесвіт стискається. Перемотайте досить далеко (близько 13,8 мільярдів років), і весь Всесвіт стиснеться до розміру одного атома, - сказав Хокінг.

Ця субатомна куля відома як сингулярність (не слід плутати з технологічною сингулярністю, протягом якої штучний інтелект наздожене людей). Усередині цього надзвичайно маленької, масивної, щільної плями тепла і енергії закони фізики і часу, як ми їх знаємо, перестають функціонувати.

-Події до Великого вибуху просто не визначені, тому що неможливо виміряти, що сталося. Оскільки події перед Великим вибухом не мають наглядових наслідків, можна вирізати їх з теорії і сказати, що час почався з Великого вибуху, - заявив Хокінг.

За теорією Хокінга, це означає, що Всесвіт буквально не існував до Великого вибуху.

Як повідомляв Соцпортал, чотири найбільші наукові досягнення незалежної України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Чоловіка переїхав приміський потяг

На Полтавщині чоловік потрапив під колеса приміського потяга....

Загрузка...

Це може бути цікавим

«Звездные войны: Скайуокер. Восход»: финальный предпросмотр III

ЖМИ! В историческом воссоединении Лэндо Калриссиан (Билли Ди Уильямс) вновь берется за штурвал Сокола Тысячелетия, к нему присоединяются По Дэмерон (Оскар Айзек), Ч....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Україні дозволили будувати хмарочоси

В Україні змінили державно-будівельні норми та збільшили максимальну висотність будівель....

Загрузка...
Загрузка...