Американські вчені знайшли найщільнішу суперземлю

Астрономи з американського Інституту Карнегі відкрили планету, у якій найбільша щільність і маса з усіх суперземель, відомих на сьогодні.

Ця планета розташована у зірки GJ 9827 в сузір'ї Риб, на відстані близько 100 світлових років від Землі, повідомляє Astronomy Now.

Вчені на чолі з Джоан Теске вивчили три планети, відкриті телескопом Кеплер в системі оранжевого карлика GJ 9827. Значення маси планет вдалося визначити під час спостережної кампанії зі спектрографом PFS (Planet Finding Spectrograph), встановленому на 6,5-метровому Магеллановому телескопі II, за допомогою методу радіальних швидкостей і пакетів обробки даних SYSTEMIC і RADVEL. Розмір екзопланет оцінювався на основі методу транзитної фотометрії.

З'ясувалося, що маси планет GJ 9827b, GJ 9827c і GJ 9827d становлять 7,6, 2,65 і 4,67 мас Землі відповідно. З огляду на, що їх радіуси приблизно рівні 1,64, 1,29 і 2,08 радіусів Землі, астрономи прийшли до висновку, що екзопланета GJ 9827d може мати велику газоподібну оболонку з високим відносним вмістом водяної пари, водню і гелію.

У той же час, екзопланета GJ 9827c може містити до 50 відсотків заліза і до 50 відсотків води по масі, а екзопланета GJ 9827b виявилася наймасивнішою і щільною, що містить більше 50 відсотків заліза по масі.

Як повідомляв Соцпортал, у четвер НАСА зробить заяву щодо планет, які придатні для життя.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Зірка "Ранеток" зробила пластичну операцію

Колишня бас-гітаристка російського гурту Ранетки Олена Третьякова кардинально змінила імідж протягом останніх десяти років....

Це може бути цікавим

Школьники запустили в стратосферу пудинг и потеряли его

Школьники из Дербишира в рамках учебного проекта запустили в стратосферу пудинг, но система отслеживания полета вышла из строя, сообщает Sky News....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В Киеве 15-летняя девушка вместе с двумя молодыми людьми убила парня

В Киеве задержали 15-летнюю девушку и двух парней за убийство....