У столиці презентують міжнародний культурно-мистецький фестиваль

У столиці відбудеться вечір презентації міжнародного культурно-мистецького фестивалю MOLDURAS & CORNICI: між ремеслом та мистецтвом.

2018 рік проголошений роком культурної спадщини в Європі. На цей час ЄС запланував низку заходів та освітніх кампаній, які дозволять підняти рівень обізнаності про захист і збереження нематеріальної та матеріальної культурної спадщини, до якої, безумовно, слід віднести і традиції старовинних ремесел.

У сучасному світі залишилося дуже мало речей, які виготовляються вручну.

Італія та Іспанія – колиски європейської культури, країни давніх ремісницьких традицій, що передаються від покоління до покоління, й, перевірені часом, втілюються у сучасному виробництві.

Серед галузей виробництва, що залежать від таланту/ майстерності/ натхнення і буквально балансують на межі між ремеслом та мистецтвом – виготовлення cornici / molduras – профіля для картинних рам. Італія та Іспанія і в цьому – “законодавці моди” для усієї Європи, адже саме тут сконцентроване спеціалізоване виробництво – від розробки дизайну, виготовлення й до продажу по всьому світу.

Зазвичай, це ефективне промислове виробництво, що віднайшло ідеальний баланс ручної роботи і автоматизації, яке використовує сучасні технології та уміння майстрів-ремісників, з любов’ю відтворюючих найскладніші операції з деревиною вручну. Справжні витоки цього бізнесу слід шукати у дбайливому ставленні італійців та іспанців до культури загалом та старовинних ремісницьких традицій, як її невід’ємної складової.

Організатор проекту – ГО “Міжнародний Інститут Культурної Дипломатії” у партнерстві з “Багетною майстернею на Еспланадній” та галереєю “КалитаАртКлуб”. Фестиваль триватиме з 27 до 28 січня 2018 року в приміщенні галереї за адресою вул. Малопідвальна, 21/8.

У програмі проекту:

1-й день, п’ятниця 26 січня о 19.00

  • презентація проекту,
  • закритий VIP-прийом для представників дипломатичного корпусу, відомих колекціонерів, меценатів, музейників, антикварів і дизайнерів та інших відомих осіб
  • лекція реставратора Лариси Кириченко “Короткий екскурс в історію картинної рами”
  • перегляд документальних фільмів від виробників багетного профілю
  • “Матеріалознавство в багетній справі” – воркшоп від реставратора Лариси Кириченко
  • воркшоп “Мистецтво оформлення” від партнера проекту “Багетної майстерні на Еспланадній”

Відкриття - презентація проекту “Molduras & Cornici” відбудеться в експозиції робіт видатних українських художників Олексія Власова (1952-2008) та Олександра Дубовика (1931 р.н.), на прикладі яких буде продемонстровано широкий діапазон можливостей оформлення картин у рами – від класики до авангарду. Найкращі рами від іспанських та італійських виробників багетного профілю надає партнер проекту – “Багетна майстерня на Еспланадній”.

Наш музичний партнер легендарний хор “Щедрик” виконає твори іспанських та італійських композиторів.

На гостей чекає вишукане частування в іспансько-італійських тонах у суботу 27 січня та неділю 28 січня.

Відвідування заходів – за попередньою реєстрацією.

Партнери проекту:

Національний музей “Київська картинна галерея”

Національний музей Т.Шевченка

Національний музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків

Інформаційні партнери:

“Антиквар”, журнал про мистецтво і колекціонування

інтернет-видання “In Kyiv”

інформаційно-аналітичний портал “In-Art”

Технічна підтримка – B&M Event Company

Музичний партнер - хор “Щедрик”

Винний партнер – “In Vino”

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Соцстрах відзвітував про відновлення соцвиплат

З початку грудня понад 960 млн гривень було профінансовано Фондом соціального страхування України для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Дарницком районе Киеве мотоциклист насмерть сбил пешехода

Пожилой мужчина попал под колеса мотоцикла....

Загрузка...