У Києві зривали акцію пам'яті правозахисників Маркелова і Бабурової

Сьогодні, 19 січня, у Києві на акцію пам'яті вбитих у РФ правозахисників Станіслава Маркелова та Анастасії Бабурової прийшла група радикалів.

Організатори зазначають, що напади на активістів почались ще до початку заходу, на Майдані Незалежності молодики бризнули балоном у дівчину.

На анонсованому місці збору також чекали близько 40-50 ультраправих, які почали провокації, зривали з присутніх шапки та інші речі, кидались яйцями та сніжками. Серед найбільш активних був Євген Карась, лідер праворадикальної організації С14, який заявляв, що всі присутні сепаратисти і їх треба арештувати.

Поліція врешті затримала не нападників, а вісім активістів з числа організаторів.

За даними Громадського, їх повезли на Герцена, 9, у Шевченківській відділ поліції № 2. Про причини затримання у поліції не говорять.

Учасники наголошують, що було вчинено кримінальний злочин - зрив мирного зібрання (ст.340 ККУ). За їх словами, поліція не виконала свого позитивного зобов’язання по захисту прав і свобод, хоча напередодні офіс Уповноваженого ВР з прав людини попередила про небезпеку провокацій.

Втім, активістам все ж вдалось виступити з промовою та озвучити свою позицію для ЗМІ.

Російську журналістку Анастасію Бабурову та адвоката Станіслава Маркелова убили російські неонацисти за їхню правозахисну діяльність. Маркелов неодноразово захищав права чеченців та антифашистів. 19 січня 2009 року Маркелов виступав на прес-конференції щодо дострокового звільнення російського полковника Юрія Буданова, який був засуджений за убивство 18-річної чеченки.

Він разом з позаштатною журналісткою Новой газеты Анастасією Бабуровою вийшов з будівлі, де її кілер спочатку застрелив у потилицю адвоката, а потім і журналістку, яка заважала нападу.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Как изменения климата повлияют на уровень урожаев

Изменения климата увеличивают частоту потопов, «волн жары», засух и прочих неблагоприятных погодных условий....

Це може бути цікавим

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Немецкая компания буде развивать белоцерковскую Биофарму

Компания Stada, являющаяся одной из крупнейших в ЕС производителем генериков, планирует вложить около 5 млн евро в завод Биофарма....

Загрузка...