​Лісові ділянки найбільшої діброви Київщини відстояли в суді

Кількарічна боротьба природоохоронців проти забудови частини Чернечого лісу на Київщині принесла успіх.

Поряд з селами Лісники та Ходосівка, на південь від Києва, розташований лісовий масив «Чернечий ліс». З 2007 року триває боротьба за надання йому заповідного статусу. Спершу пропонували оголосити ліс однойменним заказником. Однак у 2016 році до цієї ідеї приєднались громади сусідніх районів та прийняли рішення оголосити всі частини лісового масиву на південь від Києва національним природним парком «Приірпіння та Чернечий ліс».

Але, як завжди, не обійшлося без тих, кому збереження природи та думка громади не є важливими. Місцевими радами було прийнято декілька рішень про виділення частин лісового масиву під забудову. Одним з найбільших було надання ділянки лісу площею 22 га садовому товариству «Горобина» під індивідуальне будівництво.

В останні дні 2017 року Київський обласний апеляційний суд у складі суддів – Голуб С. А., Гуль В. В. та Приходько К. П. задовольнив позов Київської обласної прокуратури, за участі НУБіП і Кабінету міністрів України до 165-ти "садоводів" СТ "Горобина" та відмінив рішення судді Києво-Святошинського районного суду Дубас Т. В. Суд прийняв нове рішення, яким визнав недійсним розпорядження Києво-Святошинської РДА та витребував земельні ділянки із незаконного володіння "лісових садоводів".

В рішенні, поряд із прізвищами родичів організаторів схеми, маловідомих осіб з реєстрацією в Луганській області, звучать й прізвища діючих високопосадовців СБУ та їх родичів. На думку екологів ЕПЛ, наявність на території лісового масиву землевідведень для подібних осіб, є одним з головних причин саботування обласним департаментом екології та Національним університетом біоресурсів і природокористування (землекористувач лісового масиву) питання створення національного парку.

З перших днів 2018 року громадська боротьба за створення національного природного парку «Приірпіння та Чернечий ліс» поновилась з новою силою.

Нагадаємо, в Україні створили "Українську телевізійну асоціацію".

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Самые перспективные профессии по версии LinkedIn

Почти все перспективные профессии связаны с IT, но есть и исключения LinkedIn провел исследование и выделил самые востребованные профессии в развитых и развивающихся....

Це може бути цікавим

Как не разбаловать детей: Советы от Марка Цукерберга

Предприниматель и его жена Присцилла Чан могут купить своим детям все что угодно....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В каких случаях отказывают в справке ВПЛ

Существует несколько случаев, когда переселенцам может быть отказано в выдаче справки (ВПЛ) Об этом сообщает пресс-служба Броварского городского совета....

Загрузка...