У Києві пройде акція пам'яті вбитих у Росії правозахисників

Дев’ятий рік поспіль у Києві відбудеться акція вшанування пам’яті правозахисника Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової, які були вбиті російськими неонацистами у 2009 році.

«19 січня ми вшануємо С.Маркелова і А.Бабурову. Вони боролись проти прихильників расизму і ксенофобії, які використовують методи війни і насильства. Лояльність до подібних явищ уже завдала непоправної шкоди російському громадянському суспільству. І ми не хочемо подібного для нас з вами», – зазначають організатори з «Комітету 19 січня».

Акція розпочнеться у п’ятницю, 19 січня 2018 року о 13.00 у Києві на Михайлівській площі.

«Резонансне політичне вбивство 2009 року стало частиною терору російських ультраправих проти мігрантів, людей інших національностей, людей лівих поглядів, представників ЛГБТ-спільноти. Але проблема неонацистського насильства не обмежується Росією. На жаль, її актуальність в Україні лише зростає. На підконтрольній уряду території саме радикальні праві становлять найвищу небезпеку для громадянських та людських прав. Іноді вони інтегровані до силових структур, а часом діють як легальні політичні групи чи ховаються під іменем «невідомих патріотів». За свої злочини (напади, вандалізм і перешкоджання зібранням) вони не понесли відповідальності», – наголосили активісти.

«Ми розуміємо: виправити це можна тільки разом. Тільки тоді, коли ми не боятимемося казати правду і називати речі своїми іменами. Тільки якщо ми не будемо миритися з несправедливістю та переслідуваннями. Якщо вголос і публічно говоритимемо про це. Адже солідарність, а не страх та лицемірство – це єдиний шанс вибороти свободу і повагу до гідності», – підкреслюють ініціатори заходу.

В акції візьмуть участь представники міжнародних правозахисних організацій, журналісти, соціальні активісти, а також жертви ультраправого насильства в Україні.

Комітет 19 січня – це створена у 2009 р. українська мережа противників дискримінації, що виникла на фоні резонансних політичних убивств у Росії. Учасники ініціативи засуджують агресивну політику Російської Федерації та привертають увагу до злочинів ультраправих в Україні.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, які роботи будуть допомагати астронавтам на МКС (відео)

За задумом японських розробників їхні роботи повинні взяти на себе велику частину буденної роботи на МКС....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Стало відомо, скільки людей напередодні другого туру виборів змінили місце голосування

Напередодні другого туру більше 300 тисяч громадян України змінили місце голосування....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

У Празі українці вже сформували чергу до виборчої дільниці

У столиці Чехії Празі ще до відкриття виборчої дільниці, українці, що нині перебувають цій країні та мають намір проголосувати у другому турі виборів Президента Ук....

Загрузка...
Загрузка...