Чиновники визнали свою нездатність боротися зі сміттям

Проблему побутових відходів в Україні можна вирішити лише шляхом будівництва переробних центрів із технологіями переробки органічних відходів і використання сміття як умовного палива. Для цього в країні необхідно модернізувати законодавство та створити умови для залучення інвестицій.

Таку позицію висловив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, коментуючи зміни до Закону України «Про відходи».

За його словами, необхідним є внесення суттєвих змін до чинного законодавства.

- У Верховній Раді України зареєстрований пакет законопроектів, прийняття яких дозволить впровадити європейські практики поводження з відходами. Це законопроекти №№ 4835-д, 4836, 4837, 6602. Саме ці законодавчі ініціативи спрямовані врегулювати кризову ситуацію, що склалася у сфері поводження з відходами в Україні. Документи передбачають запровадження системи управління відходами на рівні муніципалітетів. Міста повинні стати «власником» сміття, виступивши гарантом довгострокових відносин із інвестором у контексті обсягів і вартості переробки відходів. Адже для будівництва якісного центру переробки відходів необхідні сотні мільйонів євро. Таких коштів немає ані в міста, ані в держави, тому необхідно залучати потужних міжнародних інвесторів, – зазначив Петро Пантелеєв.

Він також заявив, що місто підтримує тезу необхідності закласти у вартість тари й упаковки вартість її подальшої переробки.

Разом з тим, у ВР хочуть значно збільшити штраф за викидання сміття "повз смітник".

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Україні можуть прийняти новий Трудовий кодекс

Трудове законодавство виникло, щоб захищати слабшу сторону трудових відносин — працівника....

Це може бути цікавим

В Одесі пожежники виявили тіла ще двох загиблих

Станом на 15:30 6 грудня, під час розбирання завалів виявлено тіла ще 2 загиблих осіб....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Україні збільшились пенсії - ПФУ

Пенсіонери стали отримувати на 373 гривні більше, ніж на початку року Станом на 1 жовтня середній розмір пенсій в Україні склав 3019,62 грн, що на 373,96 грн більше, ніж на 1 с....

Загрузка...