​Робота в маленькій компанії: плюси і мінуси

Коли мова заходить про успішну кар'єру, чомусь одразу уявляється менеджер вищої ланки величезної транснаціональної корпорації… Хоча невеликі фірми також можуть дати чудовий кар'єрний старт. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна проаналізували сильні та слабкі сторони роботи в маленьких компаніях.

Менше кар'єрних можливостей в інших регіонах і країнах. Малий бізнес зазвичай зосереджений у межах певного регіону, наприклад, одного міста.

Водночас це реальна можливість зробити кар'єру саме у своїй сфері діяльності. Оскільки співробітників у невеликій компанії мало, – виділитися серед них простіше. Іноді рух по кар'єрних сходах проходить досить швидко, через кілька сходинок, у тому числі до рівня керівника вищої ланки.

Крос-функціональність, необхідність відволікатися від виконання безпосередніх обов'язків, універсальність співробітників через їхню малу кількість.

Водночас – велика відповідальність, можливість приймати рішення з важливих питань і розширювати коло навичок та умінь.

Більше невизначеності і менше стабільності, відсутність упевненості в завтрашньому дні, залежність від волі власника. У будь-який момент керівник може прийняти рішення про скорочення штату, закриття певних напрямків у бізнесі і навіть про ліквідацію компанії.

Водночас – так само швидко нові напрямки можуть відкритися, а посади – з'явитися. У невеликій компанії набагато більше шансів домовитися з керівництвом безпосередньо щодо графіка роботи, зарплати, посади. У великій же компанії, як правило, штатний розпис заздалегідь визначено.

Неширока популярність компанії. Відсутність гучного імені колишнього роботодавця може не дати переваги для резюме і пошуку роботи в майбутньому.

Водночас – набуття досвіду, який може стати в пригоді при відкритті власного бізнесу. Та й сама ідея про підприємництво з більшою ймовірністю прийде в голову при роботі в невеликій компанії, ніж у величезній структурі.

Незручне розташування, непривабливий офіс. Якщо великі корпорації зазвичай будують свої суперсучасні офіси або орендують приміщення у бізнес-центрах, надаючи перевагу іміджеві, а не економії коштів, то дрібні фірми в основному «мешкають» у скромних будівлях.

Як видно, і плюси, і мінуси роботи у невеликих фірмах досить умовні. Все залежить від мотивації потенційного співробітника. Разом з тим невеликі компанії можуть бути хорошим трампліном для старту кар'єри і набуття корисного досвіду.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

​Когда в Украине стартует второй этап переписи населения

Второй этап пробной переписи населения пройдет в Украине с 14 по 23 декабря....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Украине снизились цены на бензин и дизель – консалтинговая группа

Стоимость бензина и дизельного топлива в крупных сетях в Украине снизилась на 20-30 копеек за литр....

Загрузка...