Нардеп: Відкрите голосування за омбудсмена понизить його міжнародний статус

Зміна процедури голосування за омбудсмена з таємної на відкриту зашкодить Україні та понизить статус самого омбудсмена. Про це заявив народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв.

«Те, що було зроблено зі зміною процедури голосування, дуже шкодить Україні на міжнародному рівні і знижує статус омбудсмена. За міжнародними стандартами омбудсмен, що обирається парламентом, має обиратись таємним голосуванням, щоб забезпечити його політичну незалежність», - сказав він.

Сергій Алєксєєв пояснив, що обраний за відкритою процедурою голосування омбудсмен знатиме, хто саме його підтримав, і це може бути одним з важелів впливу на нього та його рішення. Через це, за міжнародними стандартами, обрані відкритим голосування омбудсмени мають категорію «В», а таємним - категорію «А».

«І у нас омбудсмен з категорії «А» перейде в категорію «В». Це значить, що він не зможе брати участь у певних міжнародних заходах. Тобто через якісь кадрові питання ми понизили статус омбудсмена», - пояснив нардеп.

Як нагадав Сергій Алєксєєв, зміна процедури голосування була ухвалена парламентом при голосуванні за нову редакцію закону «Про Конституційний Суд України» і передбачена її Перехідними положеннями. Тому він разом з колегами вніс до Верховної Ради законопроект щодо повернення до таємної процедури голосування.

«Я буду наполягати на тому, щоб незалежно від того, хто стане новим омбудсменом, ми повернулися до таємної процедури голосування», - наголосив народний депутат.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

​Счета «Укртрансгаза» арестованы

«Укртрансгаз», ранее бывший оператором ГТС Украины, получил арест счетов, а также имущества по делу о взыскании частными структурами долга на общую сумму в $95 млн....

Це може бути цікавим

У секонд-хенд завезли "дорослі іграшки", які потраапили до рук дітям

На Черкащині жінка поскаржилась , що у місцевому секонд-хенді діти граються фалоімітаторами, які туди завезли напередодні....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Загрузка...