У бурштині виявили кліщів, які жили в гніздах динозаврів

Динозаври страждали від укусів кліщів не менше, ніж сучасні ссавці й птахи. Найбільш наочним став зразок, в якому кліщ опинився в пір'ї невідомого динозавра з групи теропод, предків тих же птахів, передає Naked Science, посилаючись на журнал Nature Communications.

Унікальні артефакти були знайдені в М'янмі і довгий час залишалися в руках приватних колекціонерів, після чого потрапили до музею – і кілька років тому опинилися в полі уваги палеонтологів. Тоді ж Скотт Андерсон доповів про виявлення серед цих зразків кліща, ще заповненого кров'ю, і про надії витягти з нього стародавню ДНК.

Ці сенсаційні надії не виправдалися, і почалося більш спокійне дослідження знахідок. У результаті разом зі спеціалістом з Оксфорда Рікардо Пересом-де Ла Фуенте та його колегами Андерсон описав не тільки цього кліща, але й новий вид Deinocroton draculi, що зберігся в іншому зразку.

Назва "страхітливий кліщ Дракули" може лякати, але, можливо, вони були не такими вже й страшними. Морфологічно кліщі нагадують сучасних, які виявляють в гніздах птахів і ссавців, харчуючись не кров'ю, а відмерлими пір'ям й лусочками шкіри.

Як повідомляв Соцпортал, с точки зрения науки: любовь без ответа.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

На Київщині нетверезий молодик посеред вулиці влаштував стрілянину

В одному із сіл на Київщині нетверезий молодик посеред вулиці витягнув пістолет та влаштував стрілянину....

Загрузка...

Це може бути цікавим

В Украине появился опасный паук

На юге Украине появился опасный паук из Средиземноморья....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

33-роковини Чорнобильської трагедії: як згадуватимуть у Києві

До 33-х роковин Чорнобильської трагедії у столиці відбудуться урочисті та пам’ятні заходи: покладання квітів, мітинги-реквієми, тематичні виставки....

Загрузка...
Загрузка...