У бурштині виявили кліщів, які жили в гніздах динозаврів

Динозаври страждали від укусів кліщів не менше, ніж сучасні ссавці й птахи. Найбільш наочним став зразок, в якому кліщ опинився в пір'ї невідомого динозавра з групи теропод, предків тих же птахів, передає Naked Science, посилаючись на журнал Nature Communications.

Унікальні артефакти були знайдені в М'янмі і довгий час залишалися в руках приватних колекціонерів, після чого потрапили до музею – і кілька років тому опинилися в полі уваги палеонтологів. Тоді ж Скотт Андерсон доповів про виявлення серед цих зразків кліща, ще заповненого кров'ю, і про надії витягти з нього стародавню ДНК.

Ці сенсаційні надії не виправдалися, і почалося більш спокійне дослідження знахідок. У результаті разом зі спеціалістом з Оксфорда Рікардо Пересом-де Ла Фуенте та його колегами Андерсон описав не тільки цього кліща, але й новий вид Deinocroton draculi, що зберігся в іншому зразку.

Назва "страхітливий кліщ Дракули" може лякати, але, можливо, вони були не такими вже й страшними. Морфологічно кліщі нагадують сучасних, які виявляють в гніздах птахів і ссавців, харчуючись не кров'ю, а відмерлими пір'ям й лусочками шкіри.

Як повідомляв Соцпортал, с точки зрения науки: любовь без ответа.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Глава ОБСЄ приїде в Україну

Еді Рама пробуде в Україні два дні з 19 по 21 січня Голова Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), прем’єр-міністр і міністр європейських та закордо....

Це може бути цікавим

Вырвали с рук. У мужчины похитили только что купленный смартфон

Одессита ограбили прямо в отделении «Новой почты» куда он пришел за новым телефоном Об этом «Пушкинская» узнала из судебного реестра....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве произошла авария при участии инкассаторской машины

На Северном мосту в Киеве утром 17 января произошло ДТП с участием инкассаторского авто....

Загрузка...