Вчені розкрили таємницю походження золота на Землі

Іспанські дослідники довели, що золото народжується в мантії Землі, а потім піднімається до поверхні.

До таких висновків прийшли вчені з відділу мінералогії та петрології Університету Гранади, які працювали разом з колегами з Чилі, Австралії та Франції.

Геосфера Землі ділиться на три великі частини: кору, мантію і ядро. Корисні копалини, які люди можуть отримувати, містяться в корі. Мантія відокремлює ядро від земної кори і йде на глибину в 17 кілометрів під океанами і 70 кілометрів під континентами. Судячи з усього, саме в мантії і формується золото.

-Пошук золота стимулював міграцію, експедиції і навіть війни, але його походження є одним з основних питань в області походження корисних копалин, - говорить одн з авторів дослідження Хосе Марія Гонсалес з Університету Гранади.

Вчений зазначив, що людина не може досягти земної мантії. Проте, елементи мантії потрапляють до людей. Ксеноліти з мантії досягають поверхні після землетрусів або вулканічних вивержень.

Ксеноліти, які вивчали експерти, були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії - одній з найбільших золотоносних провінцій на всій планеті. Команда вчених виявила в них тонкі, як людське волосся, частинки золота.

-Це перший доказ вмісту золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, золотоносною провінцією Патагонію зробила багата золотом мантія, що розташовується на глибині 70 кілометрів під континентом, - пояснив Хосе Марія Гонсалес.

Як повідомляв Соцпортал, бойовики ЛНР вирішили добувати золото на Донбасі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

"Восход" и "Днепр": столичный спорткомплекс и дом культуры отбивают у рейдеров

Сегодня ночью в Киеве неизвестные захватили здание спортклуба "Восход" на ул....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Врачи: сканирование молочной железы «спасет жизни»

Исследователи выяснили, что роженицам необходимо предлагать УЗИ с 36 недель....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Ученые утверждают, что знают как спасти растения от климатических катаклизмов

Для того что бы спасти множество растений от гибели в результате климатических катаклизмов, группа ученых пытается вывести их аналоги с помощью селекции и генной ....

Загрузка...
Загрузка...