Вчені розкрили таємницю походження золота на Землі

Іспанські дослідники довели, що золото народжується в мантії Землі, а потім піднімається до поверхні.

До таких висновків прийшли вчені з відділу мінералогії та петрології Університету Гранади, які працювали разом з колегами з Чилі, Австралії та Франції.

Геосфера Землі ділиться на три великі частини: кору, мантію і ядро. Корисні копалини, які люди можуть отримувати, містяться в корі. Мантія відокремлює ядро від земної кори і йде на глибину в 17 кілометрів під океанами і 70 кілометрів під континентами. Судячи з усього, саме в мантії і формується золото.

-Пошук золота стимулював міграцію, експедиції і навіть війни, але його походження є одним з основних питань в області походження корисних копалин, - говорить одн з авторів дослідження Хосе Марія Гонсалес з Університету Гранади.

Вчений зазначив, що людина не може досягти земної мантії. Проте, елементи мантії потрапляють до людей. Ксеноліти з мантії досягають поверхні після землетрусів або вулканічних вивержень.

Ксеноліти, які вивчали експерти, були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії - одній з найбільших золотоносних провінцій на всій планеті. Команда вчених виявила в них тонкі, як людське волосся, частинки золота.

-Це перший доказ вмісту золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, золотоносною провінцією Патагонію зробила багата золотом мантія, що розташовується на глибині 70 кілометрів під континентом, - пояснив Хосе Марія Гонсалес.

Як повідомляв Соцпортал, бойовики ЛНР вирішили добувати золото на Донбасі.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Интернетбуллинг фанатов «Звездных войн»: кого травят «фантасты - «радикалы»

Что такое интернет-травляЯвление интернет-травли знакомо каждому из нас, кем бы мы ни были – пострадавшим, агрессором или просто наблюдателем....

Це може бути цікавим

Алексей Гончарук написал заявление об отставке

Премьер-минитр Украины Алексей Гончарук написал заявление об отставке....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Количество безработных в Украине растет, а свободных вакансий стало меньше

На одну вакансию претендует 6 украинцев На сегодня в Украине зарегистрировано 338,2 тысячи безработных....

Загрузка...