У Швеції почали друкувати частини тіла на 3D-принтері

Засновник стартапа Cellink Ерік Гатенхольм показав, що органи людини можна друкувати на спеціальному 3D-принтері.

28-річний Гатенхольм впевнений, що через 20 років за допомогою цієї технології будуть створюватися органи для пересадки людям.

У Cellink виробляють так звані біочорнила - рідина для друку, яка складається з органічних клітин. Ці чорнила виробляють з целюлози, що видобувається в лісах Швеції, і альгінової кислоти, яку отримують з морських водоростей. Компанія першою в світі почала через інтернет продавати стандартизовані чорнила, які можна змішувати з будь-яким типом людських клітин.

Зараз головна мета роботи компанії полягає в створенні хрящів і клітин шкіри, які можна застосовувати для тестування медичних препаратів і косметики.

-Від самого початку ми поставили собі за мету змінити світ медицини - ні багато, ні мало. Ми хотіли, щоб наша технологія з'явилася в кожній лабораторії світу, - каже Гатенхольм.

Вартість біочорнил варіюється від 9 до 299 доларів, а принтери компанія продає від 10 тисяч до 39 тисяч доларів. Більшість покупців - університети та наукові центри в США, Азії і Європі. Серед них - Массачусетський технологічний інститут, Гарвардський університет та Універсітетскій коледж Лондона. Але і фармацевтичні компанії звертаються до технологій Cellink для розвитку своїх продуктів. Вони проводять випробування на створених за допомогою біодруку людських тканинах, що, можливо, дозволить з часом скоротити кількість проведених зараз дослідів над тваринами.

Як повідомляв Соцпортал, вчені створили прототип серця на 3D-принтері.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Мотоцикліст з ножем напав на пенсіонера

Серед білого дня в одному з райцентрів Закарпаття мотоцикліст під’їхав до пенсіонера, вдарив його ножем та втік з місця пригоди....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Під час другого туру зафіксовано два факти підкупу виборців

Окрім підкупу виборців, зафіксовано випадки погроз фізичною розправою....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Двоє чоловіків вбили таксистку та сховали її труп у лісі

Двоє чоловіків, які їхали з Києва до Черкас, вбили таксистку, що їх везла, а її труп сховали у лісі....

Загрузка...
Загрузка...