​Замість заповідання острова, КМДА замовила архітектурний проект

Як стало відомо екологам ЕПЛ, територію парку «Дружби народів» і заповідного острова Муромець влада Києва вирішила «впорядкувати». Днями було оголошено конкурс серед архітекторів на кращі передпроектні пропозиції його реконструкції.

Такі ідеї періодично виникають в стінах Київської міської державної адміністрації протягом останніх років. Вперше, ще 10 червня 2011 року, під час засідання конкурсної комісії по залученню інвесторів до фінансування і будівництва КМДА був оголошений архітектурний конкурс на розробку концепції розвитку о. Муромець .

Острів Муромець найбільша природна територія в м.Києві, якої досі не торкнулась забудова. Під кодовою назвою «Острів Муромець» зазвичай мається на увазі велика ділянка заплави р.Дніпро у м.Києві на північ від Московського мосту і до гирла р.Десна (урочища Муромець, Бобрівня, Кільнище та парк Дружби народів). Загалом площа цієї всієї ділянки складає 700 гектарів. Острів Муромець та урочище «Бобрівня» мають статус заказників місцевого значення та входять до складу регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови».

Парк Дружби народів ще з 1994 року зарезервований під створення об’єкту заповідного фонду.

Однією з головних причин охороняти дніпровські острови в Києві є те, що вони входять до складу Дніпровського екологічного коридору – головного шляху сезонних міграцій для більшості європейських птахів. Навіть у чинному генеральному плані Києва на островах не заплановано жодної забудови, а самі вони названі «водно-зеленим діаметром», передбаченим для міграції птахів.

Екологи ЕПЛ переконані, що інвестори не прийдуть для того щоб встановити таблички «Природно-заповідний фонд. Охороняється державою» і лавки. Вони прийдуть із намірами масштабної рекреаційної забудови, яка зможе повернути їм кошти, вкладені у будівництво і проектування.

Екологи ЕПЛ розпочали вивчення можливостей юридичного вирішення вказаної проблеми.

Нагадаємо, у КМДА розповіли про забезпечення киян інсулінами.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Арестован за ржание

Мужчина мучил соседей звуками конского ржания....

Це може бути цікавим

Главная тенденция следующего года - одиночество

Главной тенденцией в следующем году станет одиночество потребителейИсследовательская компания Harris Insights & Analytics попробовала разобраться, на сколько современные л....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

​В Японии запустили сервис краткосрочного обмена автомобилями

В Японии запустили сервис Caroset, который позволяет пользователям меняться машинами....

Загрузка...