Cтало відомо, в яких установах найбільше дають хабарі

Чверть українців зізнались, що їм особисто або їхнім родичам довелось протягом останніх 12 місяців давати хабара. 52 % цих хабарів були спрямовані в медичні заклади. Про це свідчать результати опитування, проведеного восени 2017 року Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс".

-Серед тих осіб, які протягом останнього року особисто стикалися із ситуаціями давання хабарів, більшість (51%) робили це у медичних установах. Також відносно найчастіше такі ситуації мали місце у вищих навчальних закладах (24%), у місцевих органах влади (близько 15%), школах (11%), взаєминах із патрульною поліцією (близько 11%). Відповідно, найбільш поширеними ситуаціями надання хабара були додаткова оплата у лікувальних закладах (38% тих, хто давав хабара протягом останнього року), вступ до вищого навчального закладу (18%), вступ до школи, оформлення до дитячого садка (17%),- йдеться в повідомленні.

Більшість (53%) із тих, хто давав хабар, зробили це на основі інформації, отриманої безпосередньо від працівників установи, до якої звертались: 27% отримали натяк про такі дії, а у 26% хабар відкрито вимагали. Ще 20% дали хабар тому, що були самі переконані в його необхідності.

Третина з тих, хто протягом останнього року давав хабара, робили це тому, що, на їхню думку, без таких дій їхнє питання не вирішилося б, натомість близько 40% робили це з метою пришвидшити вирішення своїх проблем (тобто без хабара проблема все одно б вирішилася, але не так швидко, як хотілося б).

Як повідомляв Соцпортал, Україна очолила рейтинг корупції.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Какие пуховики в моде зимой 2020

Современные красотки все чаще выбирают пуховики....

Це може бути цікавим

Самый модный головной убор этой зимы

Зима не причина забывать о модных тенденциях Этой зимой модные эксперты головным убором-фаворитом называют шапку-бини....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Киеве можно получить бесплатную правовую помощь

В столице в помещении Киевского городского совета профсоюзов работает Бюро бесплатной правовой помощиНа ул....

Загрузка...