​Музей на Поштовій площі: Киян просять підтримати ініціативу створення

В нас є доба щоб захистити історію нашого Міста, стародавній Поділ. Потрібно ще мінімум 1000 голосів за проект "Музей на Поштовій", що захистить розкопки.

Лишилось 11 годин для голосування.

Проголосувати за проект можна за посиланням: https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/772

- Кожен день на Поштовій йдуть археологічні розкопки.Це – дослідження справжньої історії древнього Києва.Це - те, що ми маємо передати своїм дітям. Це – доказ того, що Києву значно більше 1500 років, та ще 6 метрів культурного слою. Це – місце Хрещення Русі.Заради чергового ТРЦ, незважаючи на заборони, прямо зараз відбувається підготовка до захоронення нашої історії під бетонною плитою. Будівельні роботи максимально пришвидшені, бо наша робота в правовому руслі поставить край цьому злочину в найближчий час. Залишилось кілька днів до остаточного знищення археологічних досліджень, і ми маємо це зупинити! - пишуть автори проекту.

Нагадаємо, у конфлікт забудовника ТРЦ і археологів на Поштовій площі втрутився комітет Верховної Ради з питань культури і духовності.

З огляду на важливість археологічних знахідок і загрози їх руйнування, представники комітету звернулися до керівництва КМДА з проханням призупинити дозвіл на проведення будь-яких будівельних робіт на Поштовій площі до 10 листопада.

Раніше на Поштовій площі активісти встановили інформпалатку. Вони виступають проти установки плити на розкопках стародавнього міста, яка може їх знищити.

На розкопках XII століття на підтримку активістів виступала співачка Катя Чілі.

Як повідомлялося, в столиці знову назріває скандал з розкопками на Поштовій площі, де більше двох з половиною років тому була виявлена унікальна древня вулиця і будови часів Київської Русі. З сьогоднішнього дня там встановлено намет активістів і оголошена безстрокова акція протесту, оскільки забудовник ТЦ нібито може знищити цінні артефакти.

Пікет влаштували звичайні кияни, автори петиції про створення музею для знахідок, яка набрала потрібні 10 тис. голосів.

"Розкопки намагаються знищити, поклавши на древній шар бетонну плиту – підлогу між першим і другим поверхами майбутнього торгового центру. І вже йде підготовка для укладання, там працюють перфоратори! Це зруйнує цінні знахідки: підлога проходить якраз на рівні дерев'яних зрубів, які можуть бути знищені. А працювати під плитою – просто небезпечно для життя, – пояснює активістка Анабелла Моріна.
"Ми оголошуємо безстрокову акцію протесту і будемо пікетувати будівництво в наметі. Пікет буде цілодобовим, поки не будуть повністю припинені будівельні роботи, щоб археологи могли завершити свої дослідження. Адже розкопки проведені не скрізь (їх загальна площа близько 5000 кв. м). Ми будемо вимагати, щоб місто взяло фінансування на себе, щоб уникнути будь-яких можливих маніпуляцій з боку забудовника", - додала вона.

Як повідомляв Соцпортал, на Поштовій площі знищують унікальну археологічну знахідку.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

18-летняя девушка погибла от передозировки, пытаясь похудеть

В российском городе Истра погибла 18-летняя девушка....

загрузка...

Автоновости

Дивіться, що пишуть

Киевскому застройщику удалось избежать наказания за гибель и увечья крановщиц

Как рассказала женщина Профсоюзу строителей и промышленности строительных материалов Украины, увечья она получила в конце 2012 года на стройке, которую проводила к....