Парламент Угорщини засудив український освітній закон

Парламент Угорщини одноголосно схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту, повідомляє Європейська правда з посиланням на угорське видання Magyar Nemzet.

Зокрема, в резлюції йдеться, що освітня реформа в Україні грубо порушує права угорців на Закарпатті. У резолюції депутати закликали Україну поважати основні європейські цінності - демократію та верховенство закону, та не допустити набуття чинності цього закону.

Депутати вважають, що український закон про освіту серйозно порушує право угорців Закарпаття на освіту їхньої рідною мовою, а також суперечить низці міжнародних документів. Зокрема, Копенгагенському документу та Паризькій хартії ОБСЄ, Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, договору про основи добросусідства та співпраці та іншим.

Крім того, угорці вважають, що освітній закон начебто порушує і Конституцію України, згідно з якою схвалення нових законів або внесення поправок у чинні закони не має обмежувати наявні права.

Угорські парламентарі закликали міжнародне співтовариство засудити закон.

Як повідомляв Соцпортал, міністр освіти і науки прокоментувала новий закон "Про освіту".

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Всех предпринимателей в Украине хотят обязать установить терминалы

Кабмин хочет обязать установить платежные терминалы всех субъектов хозяйствования, в том числе плательщиков единого налога....

Це може бути цікавим

Гройсман: Владельцы авто на еврономерах должны доплатить

Об этом в интервью НВ рассказал премьер-министр Украины Владимир Гройсман....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Главарю "ДНР" Захарченко не понравился новый закон по Донбассу

Главарь "ДНР" Александр Захарченко заявил, что принятый Верховной Радой Украины закон о реинтеграции Донбасса нарушает Минские соглашения и чреват введением воен....