Україна могла б стати Фінляндією - економіст

​​На зорі незалежності Україна мала рівень ВВП, віщий, наприклад, ніж в Ізраїлю. При цьому структура економіки відповідала критеріям розвинутої країни зі значною часткою машинобудування (30%) і відносно незначною видобувної промисловості (10%).

Наразі ж все змінилось з точністю навпаки через вкрай непродумані неоліберальні реформи, відсутність чіткої стратегії розвиту та значний тіньовий ринок з виведенням у офшори прибутків, рівних третині бюджет. Однак все могло бути інакше, якби разом із здобуттям незалежності Україні вдалося зберегти отриману у спадок від соціалізму структуру економіки, вважає кандидат економічних наук, активіст "Соціального руху" Захар Попович.

"Гіпотетичні можливості незалежної України: Україна могла стати Фінляндією. Адже у 1990 країна мала більш розвинену економіку, та маючи один з найпотужніших на той час у світі центрів компютерної науки (Інститут Кібернетики), потужну радіо-електронну промисловість та високоякісну вищу освіту Україна могла б стати світовим лідером у виробництві мобільних телефонів та ініціатором руху за вільне програмне забезпечення. Можливо, ми б тепер користувалися мобільними телефонами ROSAVA, а не NOKIA (у 1990 також була торговою маркою автомобільних покришок) та операційною системою Shevus, а не Linux (за прізвищем якогось українського, а не фінського студента)", - вважає економіст.

Також, за його словами, на Україну могла б чекати і доля Словенії - країни з одними з найвищих зарплат в ЄС.

"У 1990 році країна мала більші потужності та кращі технології з виробництва телекоммунікаційного обладнання та, можливо зараз у Східній Європі домінувало б ADSL обладнання не словенської ISKRATEL та китайських HUAWEI та ZTE, а які небуть ЧеЗаРа (Черніговський завод радіоприладів), або НВО Квант", - припускає Попович.

Як повідомляв Соцпортал, Google створив новий дудл до Дня Незалежності України.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

ГПУ: Розслідування розстрілу на Інститутській може тривати ще рік–півтора

-Скільки це може тривати? Ну, так припустити важко....

Це може бути цікавим

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Microsoft случайно рассекретила новую Windows

Корпорация Microsoft по ошибке опубликовала на собственном сайте подробности версии Windows 10 на базе архитектуры ARM....