Автомобільний газ чекає подорожчання

Роздрібні ціни на зріджений газ будуть рости через великий дефіцит поставок, викликаний рядом несприятливих чинників.

Про це повідомила Консалтингова група А-95 .

З 1 липня по 17 серпня оптові ціни на пропан-бутан виросли на 63% і перевищили позначку 24 тис. грн/т — абсолютний рекорд за всю історію спостережень. Вартість газу на кордоні за цей період зросла вдвічі, що обумовлено гострою нестачею ресурсу.

За словами аналітика А-95 Артема Куюна, дефіцит зрідженого газу в Україні зараз оцінюється в 30 тис. тонн, що становить близько 20% місячної потреби ринку в цей період.

На думку експерта, оперативно замістити відсутні обсяги газу не вдасться. Так як ключові виробники Росії, Білорусі і Казахстану самі відчувають нестачу через ремонтні роботи на заводах, що вже призвело до зникнення вільних обсягів на ринку всієї Східної Європи, зокрема Польщі. "Імпорт з західного напрямку також ускладнений інфраструктурними обмеженнями — необхідністю перестановки вагонів з вузької колії на широку", — відзначають в А-95.

Як повідомляв Соцпортал, експерти з'ясували, скільки насправді коштує газ для населення.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Бездомные в метро: есть ли выход из ситуации?

Мы предлагаем нашим читателям присоединиться к дискуссии....

Це може бути цікавим

SpaceX удалила страницу в Facebook на фоне массового бойкота

Компания SpaceX удалила свою официальную страницу в социальной сети Facebook после обещания основателя компании Илона Маска на фоне скандала с утечкой персональных данн....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

​Україна відстає від країн Балтії, Молдови та Грузії за рівнем вестернізації - дослідження

Індекс оцінює прийняття та імплементацію колишніми республіками СРСР (окрім Росії) західної моделі у п'яти ключових сферах: політична вестернізація, економічна, п....