Вчені знайшли протез віком три тисячі років

Археологи виявили в єгипетській усипальниці, можливо, найдавніший протез ноги на Землі.

Дерев'яний артефакт був знайдений в жіночому похованні з некрополя Абд ель-Курно, поблизу від Луксора, повідомляє Phys.org.

Міжнародна група вчених досліджувала знахідку за допомогою комп'ютерної томографії та рентгенографії. Дослідження матеріалів, з яких зроблені складові частини знахідки, показало: протез закріплювали на нозі власниці кілька разів.

Цей протез був ідеально підігнаний під форму ноги покійної дівчини, яка втратила великий палець і приблизно половину правої ступні. Майстер зробив такий протез, в якому жінка могла комфортно ходити і стояти.

Серед технічних ноу-хау майстрів Стародавнього Єгипту виділяють рухливість ортопедичного розширення і конструкцію ременя. Той факт, що протез був зроблений таким копітким чином, вказує на те, що власниця протеза цінувала природний вигляд, естетику і комфорт при носінні, а також була в змозі заплатити за роботу висококваліфікованих фахівців.

На думку вчених, ця знахідка серйозно змінює наші уявлення про давньоєгипетську медицину. Зараз швейцарські археологи з університету Базеля і їх єгипетські колеги продовжують розкопки в Шейх Абд ель-Курно в надії знайти інші артефакти епохи розквіту Стародавнього Єгипту.

Як повідомляв Соцпортал, вчені знайшли планету, більше за Землю у 10 разів.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Интересные факты про Флаг Украины

В Украине сегодня, 23августа, отмечается День флага....

Загрузка...

Це може бути цікавим

​У ЗМІ назвали прізвище ймовірного наступника Супрун

Найбільш імовірним претендентом на посаду міністра охорони здоров'я України є Олег Петренко....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

В Саратове мужчина начал продавать кукурузу якобы с поля, на которое приземлился А321

Стоимость этой кукурузы - 500 рублей за килограмм....

Загрузка...
Загрузка...