За 100 кілометрів від Києва розташують сховище відпрацьованого ядерного палива

Фракція «Батьківщина» в Київраді висловлює обурення, що 07.06.2017 р. Кабінет міністрів України секретно від громадськості затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива за 100 кілометрів від Києва.

Про це йдеться у її заяві.

- Таке утаємничене від людей рішення Уряду викликає підозру. За радянських часів, коли також з людьми не радилися, влада могла собі дозволити виготовляли культуру ослабленої чуми на заводі «Укрхімбіопрепарат» у Святошинському районі Києва. Це мікробіологічна зброя. Може Уряд готує «могильник» для киян?! На мапі м.Києва і так достатньо екологічно небезпечних точок, - переконані депутати.

За їх словами "ми маємо Київську ГЕС, завод «Радикал» з тонами відходів ртуті, Бортницьку станцію аерації, яка потребує негайної реконструкції, закритий завод «Захід» із залишками берилію в Академмістечку, ядерний «могильник» Києва - радіоактивна лабораторія інституту ядерних досліджень НАН України по пр.Науки, 47".

- Велика кількість хлору на водозаборах – ще одна серйозна проблема в Києві. Необхідність захоронення, звісно, є. Ми не відкидаємо варіант розташування сховища, ухваленого урядом. Але попередньо потрібно обговорити це питання з експертами, ученими. І потім Уряд повинен через засоби масової інформації поінформувати людей про безпечність обраного місця для сховища відпрацьованого ядерного палива, - відзначили вони.

Депутати переконані, що" обов’язково потрібно зауважити, чи не буде витоків у підземні ґрунтові води, чи не спричинить небезпеку для життя і здоров’я киян".

- Неприпустимо підпільно приймати важливі рішення, які можуть вплинути на здоров’я та життя людей! - додали вони.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Підліток на кладовищі знищив більше 50 пам’ятників

На Вінничині підліток понівечив більше 50 пам’ятників на сільському кладовищі....

Загрузка...

Це може бути цікавим

Яким буде цьогорічний День Києва

В останні вихідні травня кияни традиційно відзначає день народження свого рідного міста....

Новости партнеров

Дивіться, що пишуть

Киев, история одной фотографии: площадь Победы, конец 1950-х годов

В сети появилась фотография Площади Победы в Киеве конца 1950-х годов и расшифровка объектов на ней....

Загрузка...
Загрузка...