"Казус Onyshchenko": хто розгрібатиме «авгієві конюшні» після опального кентавра?

Політично-художній твір. Якщо вам здалося, що ви помітили якусь схожість на реальних персонажів, що ж,  вам здалося ;)

Жив був Олігарх. Не найбагатший, втім, на життя вистачало. Середньої руки, таких самих статків. Замість колекціонування яхт розводив коней. З точки зору «середнячка» цілком бюджетне хобі. У вільний від цієї зоофілії час заробляв традиційним для компрадорської буржуазії ремеслом – оборудками з газом. Ночами розбирався із вмонтованими до китайського годинника шпигунськими механізмами. Перед сном ставив на запис і клав під подушкою: хто зна, мо спросоння видасть державну таємницю?

Час біг, наче улюблена кобила гарно втрамбованим іподромом. Життя дорожчало, панти, природно, теж. Олігарх влаштувався на ще одну роботу. Цього разу депутатом Верховної Ради. Разом з корочкою з’явилися підробітки. Від природи моторний як герой античного епосу, Олігарх навчився шустрити і вже скоро гарцював коридорами парламенту з тацею щойно засмажених на вогні корупції, пахучих «убитих єнотів». Роботи було багато, олігарх втомлювався і часто скаржився родичам на заборону пускати до Верховної Ради коней. Верхи легше. Не поважає нинішній плебс панської роботи, все думає, що кілограм зібраного металобрухту важчий за кілограм щойно відпрасованих долЯрів. За нею він забув про годинник, котрий за звичкою писав вже не лише храп Олігарх та іржання (сорі, зойки) коханок. Гаджет федералізувався і яко всякий адепт автономії пустився у всі тяжкі. Іншими слова, абарзєл настільки, що почав вимагати «особливого статусу». Зокрема, наполягав на своєму праві розвивати стосунки («підслуховувати») з ким завгодно.

Олігарх працював. Як ВОНА і з нею, тільки скромніше. Льотав мов той Пегас від замовника до підрядника і назад. Купував і продавав голоси і голосування. Освоїв нехарактерні для плебеїв, але достойні всякого патриція способи пересування риссю, галопом та інохіддю. Міг пустити свого джипа чвалом, а міг перейти на алюр чи конкор прямо у кабіні вертольота. Заробляв гроші, купався в них, дрібними купюрами на публіку годував коней і, як людина, знайома зі статистикою чекав, коли кобила удачі спіткнеться у вириту «законами мерфі» канаву.

Гонець прискакав холодною дощовою нічкою і разом з патьоками стікаючої з мешт грязі вилив за пазуху Олігарху не менш брудніші чутки. Хтось здав Олігарха, з тельбухами і копитами і тепер його матимуть хто під хвіст, а хто навіть у гриву всі, хто ще вчора захоплено дивився в зуби і лапав за набиту конвертами кишеню, мотивуючи складкою на одязі. Повітря раптом сповнилося неприємними звуками і запахами і Олігарх подумав, чи не взіграло це його перелякане «очко». За хвилину він зрозумів, що запах в кабінеті нагадує віджатий у нього газовий бізнес, а координати звука фіксуються дещо вище, ніж можливе джерело газової атаки. Точніше, атаки на газ. Так він згадав про годинник. Той дочекався, коли куранти пробили час «Ч» і не соромлячися запропонував до послуг Олігарха свій аудіо-архів.

Трохи заспокоївшись Олігарх вмостився на шкуру недавно спочившого у вічності буцефала і закурив пахучу, на кізяку з власної конюшні, люльку. Что делать и куда бежать, подумав він рідною, ще з часів пологового будинку у Ростовській області, мовою. Важко-тяжко, кат лютує – перескочив як жокей на державну і зосередився на другій частині питання. Открыт закрытый порт Владивосток, Париж открыт, но мне туда не надо, продовжували гарцювати рядками із Висоцького стривожені думки. Открыты Лондон, Дели, Магадан – продовжувала синонімічний ряд стриножена підсвідомість. В Делі спекотно, в Магадан? Ще встигну. ЛОНДОН! Раптовим ударом батога вскрилися білосніжною піною замилені боки рішення. Всі намані пацани живуть і сіно жують в Лондоні. Це статечно і статусно. Там помірний клімат і потужне коневодство. Вирішено, тікаємо в Лондон!

Вже у ньому, після кількох тижнів алко-медитації на животворящий образ Хенесі на місцевому іподромі Олігарх придумав план, якщо не повернення, то, принаймні, помсти. Солодкої, як перша конюшина на пасовиську. Тут, підначений ростовськими і не лише земляками з лубенської конюшні він вдруге згадав про годинник і подякував розробнику за його багатофункціональність. Ще кілька днів пішло на чистку від аудіо-файлів власного побуту. Важко було знищувати записи з першим іржанням новонародженого лошати, але робота це робота, мотивував себе опальний Олігарх, бізнесмен без бізнесу, депутат без корочки.

Згодом, він всипить до годівниці медіа-простору кілька мішків дрібно змеленої інформації про корупцію в найвищих щаблях української політичної конюшні. Розкаже, хто в ній рисак, хто ваговоз, а хто просто кобила. На роль «педального коня» претендуватиме кілька тарпанів з першої бігової дорожки і якийсь час Олігарх вагатиметься, на кого ж з них поставити. Паралельно вестиме переговори з українськими і не лише букмекерами, розуміючи, що ця ставка може бути останньою. Не зважаючи на ретельну підготовку вкинута до медіа-годівниць добірна мішанка з компромату майже водночас почала киснути і перетворюватися на жом. Це вплинуло на шлунки тамтешніх коней, чиї інформаційні випорожнення швидко загидили приміщення і спричинили явні чи симульовані отруєння частини парнокопитних. Сильніші почали відбрикуватися, гівно збилося до купи і закупорило каналізацію. Коні встигнули проржати сигнал SOS і викликати на аварію державного масштабу антикризових конюхів, але всі виходи були закриті. Лишався тільки один – знайти найбільш обдристаного коня, бажано іноземної породи. І на нього все звалити, мовляв, його апетит тут очевидний.

Так і зробили. Олігарх продовжував підсипати їдло. Коні їли і гадили противними викидами і вкидами. Конюхи шукали крайнього, а керівництво іподрому намагалося вичислити дату забігу і гравця, котрий зробив найбільшу ставку.

Мирослав Чайковський, варіації політичних алюзій сучасності

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

Появилась первая криптовалюта, обеспеченная древесиной

18 Сентября стартовало предварительное ICO крупного российского проекта реального сектора экономики....

Це може бути цікавим

Росія назвала доповідь ООН щодо Криму "нелегітимною"

У постійному представництві Росії при ООН назвали "нелегітимною" доповідь Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні про ситуацію з правами людини в анексо....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

В США собрали прототип сверхзвукового пассажирского самолета

Американская компания Spike Aerospace завершила сборку уменьшенного демонстратора технологий перспективного пассажирского сверхзвукового самолета S-512....