Екс-голова розвідки розповів про російську агентурну мережу в Україні

Російська агентурна мережа в Україні готувалась дуже довго і має кілька рівнів. Її виявлення потребуватиме довгих років праці вітчизняної контррозвідки.

Про це заявив екс-голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Зокрема, екс-керівник СЗР наголосив: Агентурна мережа в Україні є комплексною. З одного боку, це давні співробітники агентури, які знаходяться під глибоким прикриттям.  Така мережа входить у вищі ешелони нашої влади. І ми маємо наслідки: ми втратили Крим, ми втратили ряд територій і є ряд прорахунків з оборони та безпеки. Це не обов’язково має бути та людина, яка кричить: я агент Москви. Навпаки – це можуть бути нібито патріоти, але є здача територій, здача наших інтересів, все це свідчить про те, що така агентура є, і вона глибока. СБУ тут повинна глибоко вести розробку. По наслідкам  – хто допустив до таких наслідків, хто не спрацював. Це ж не тільки була активна фаза сприяння, фаза здачі інтересів також характеризує таких людей, які займали тоді посади і повинні були упереджувати такі дії.  В першу чергу – Крим.

Микола Маломуж також відзначив, як, на його думку, мало б діяти керівництво держави, щоб уникнути анексії Криму.

- Керівництву держави та керівництву СБУ давали рекомендації діяти в першу ніч на упередження. Центральний апарат СБУ, його співробітники та  співробітники західних та центральних обласних УСБУ повинні були висадитись в Криму і  терміново зайняти органи управління. Паралельно арештувати Аксьонова, наприклад, Константинова, взяти в розробку ще 36 об’єктів – «Русскій Блок», «Рускоє Єдінство» і «Рускоє козачество» і вже ніяких зелених чоловічків би там не з’явилося. Однак цього не було проведено на першому етапі, – наголосив силовик.

Також, Маломуж відзначив, що в нашій країні діє агентура і на нижчих рівнях: Є ще агенти на локальному рівні – в зоні АТО, на рівні окремих груп,  які добувають конкретну інформацію і віддають по різним каналам спецслужбам РФ. Це багатоешелонна модель, яка працює в Україні. Вона потребує глибокої розробки професіоналів з контррозвідки для того, щоб їх виявити та припинити їх діяльність. Адже такі люди приносять більше шкоди України, аніж  десь на фронті.

Коментарі

Рекомендуємо прочитати

В Мелитополе мальчик выпал из окна и погиб

В Мелитополе 22 сентября 5-летний мальчик прижался к москитной сетке и выпал из окна четвертого этажа....

Це може бути цікавим

В Украину идет похолодание

В субботу, 23 сентября, погода в Украине ожидается прохладной и дождливой, относительно сухо и более-менее тепло будет только на востоке....

загрузка...

Автоновини

Дивіться, що пишуть

Создатель Apple и Siri посетят Украину

30 сентября во Дворце Спорта состоится самый масштабный в Украине и Восточной Европе бизнес-форум - OLEROM FORUM 1 Хедлайнер форума – легендарный iГений, изобретатель, со....